הבנקים המוקד
הבנקים המוקד
נכנסים ליום המסחר האחרון של שבוע פקיעת האופציות. ביום זה ינועו חלק מהמניות באופן חד מהרגיל, בעיקר בתחילת היום ובסופו. דגש מיוחד כדאי לתת למניות קטנות אשר קרובות למספרים עגולים, אותן קל יהיה לשחקנים הגדולים להזיז בכיוון הרצוי כך שמחזיקי האופציות לא יוכלו לממשן.

בשעות אלה נסחרים החוזים על ה-S&P בירידות לאחר פרסום נתוני ההלוואות בסין, שהצביעו על נפילה חודשית של 15% באשראי הבנקאי והמשך התכווצות הכלכלה השניה בגודלה. המדד האמריקאי צריך לסגור מעל רמת ה-1922 דולר עבור סגירה שבועית חיובית, והיום צפויות לנו מספר הודעות כלכליות שעשויות לעזור לו. האחת היא נתוני המכירות הקמעונאיות לחודש דצמבר (15:30, שעון ישראל) והשניה היא מדד אמון הצרכנים של אונ' מישיגן (17:00).

מניות במוקד

יום לאחר דוחותיו של ג'יי פי מורגן (JPM), שהכה את התחזיות, יפורסמו היום דוחותיהם של הבנקים סיטי (C) ו-וולס פארגו (WFC) לפני פתיחת המסחר. וולס פארגו הפגין ביצועים ורמת ניהול מוצלחת במיוחד בשנים האחרונות והצפי ממנו הוא לרווח של 1.02 דולר למניה והכנסות של 21.8 מיליארד דולר. מסיטי מצפים האנליסטים לרווח של 1.05 דולר למניה על הכנסות על 17.87 מיליארד דולר.

את מרכז העניין תמשיך לרכז היום מניית אינטל (INTC). ענקית השבבים היכתה את התחזיות, גם מבחינת הרווחים וגם בשורה העליונה, ובכל זאת נפלה המניה בקרוב ל-5% לאחר סיום המסחר, שגרעו כ-7.5 מיליארד דולר משוויה . הסיבה לנפילות היתה הודעת החברה על כך שפתיחת השנה שלה צפויה להיות לא קלה בעקבות ירידת הביקושים הגלובלית אותה הם צופים.

גם מובילאיי (MBLY) הישראלית לא נשארת יבשה בתקופה האחרונה. מנייתה צנחה אמש בכ-10% נוספים והשלימה ירידה שבועית של כ-20% עד עכשיו, כאשר האנליסטים ממשיכים להוריד את מחירי היעד עבורה. היא מצאה אמש תמיכה יומית ברמת 28.33 דולר, כאשר שבירה שלה עשויה להוביל לנפילות לא קלות עבור המניה שרק לפני שנה וחצי החלה להיסחר בניו יורק.

מניות מדווחות לפי פתיחת המסחר:
C, WFC, BLK, AEPI, FAST, PNC, RF, USB

אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

15:30 - ארה"ב: מכירות קמעונאיות (דצמבר)
16:00 - ארה"ב: נאום הנגיד וויליאם דאדלי בניו ג'רזי
16:15 - ארה"ב: תפוקה תעשייתית (דצמבר)
17:00 - ארה"ב: מדד אמון הצרכנים של אונ' מישיגן (ינואר)
20:00 - ארה"ב: ספירת אסדות הקידוח של Baker Hughes (מה-15 בינואר)