זה היה מהיר. יומיים בלבד של עליות הספיקו לחבר'ה הגדולים של וולסטריט לפני ששלחו את המדדים למטה בחדות למצוא רמת תמיכה יציבה יותר. הסגירה האדומה בוול סטריט נמשכה לתוך הלילה כאשר הניקיי היפני הולך בעקבות ארה"ב ומשלים נפילה של 18% מהשיא שרשם ב-2015.

במהלך היומיים הקרובים יתקיימו מספר אירועים מרכזיים שעשויים להזיז את הבורסה האמריקאית. הראשון יהיה נאומו של יו"ר הבנק הפדרלי של סנט לואיס, ג'יימס בולארד, שנחשב לניצי יחסית בין חברי הפד (מעוניין בריסון מוניטרי), אשר יתקיים בד בבד עם פרסום הבקשות הראשוניות לדמי אבטלה, היום ב-15:30. ביום שישי יתפרסמו נתוני המכירות הקמעונאיות שיהיו בעלות חשיבות לעונת הדוחות הקרובה, כמו גם מדד אמון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן. בנוסף, באותו יום יתקיים נאומו של הנגיד וויליאם דאדלי הנחשב לאחד מחברי הפד היוניים ביותר (תומך במדיניות מרחיבה).


מניות במוקד

הצניחה של גופרו (GPRO) נמשכת. מי שהיתה המניה החמה של 2014 נפלה מאז ב-85% והעתיד נראה שלילי, לאחר שאמש לאחר סיום המסחר נחתכה ב-24% נוספים בעקבות הודעתה כי תצמצמם את מצבת העובדים ב-7%. בנוסף, החברה הורידה את תחזית המכירות לרבעון הרביעי ב-15% מזו שצפו האנליסטים.

גם מניות האנרגיה ממשיכות לסבול ואתמול ראינו קריסה מפוארת במניית WMB (חברת Williams Companies). המניה נפלה 17% נוספים ומשלימה נפילה של כמעט 80% תוך חצי שנה בלבד, והיא כעת קרובה מאוד לתחתית שרשמה ב-2009.

בינתיים קיבלה מניית צ'יפוטלה (CMG) דחיפה נאה למעלה לאחר תקופה ארוכה של ירידות. המניה עלתה בכ-6% ובניגוד לכיוון של השוק הכללי לאחר שבשבועות האחרונים הגיעה למצב קיצוני של מכירת יתר.

היום צפויות לרכז את מירב העניין דוחותיהן של ג'יי.פי מורגן ואינטל. הראשונה תדווח את תוצאותיה לפני פתיחת המסחר ועשויה להשפיע על מניות בנקאות נוספות בשל היותה ממובילות סקטור הפיננסים. אינטל, לעומתה, צפויה לדווח לאחר סיום המסחר ותיתן אינדיקציה למצבן של חברות השבבים, עוד סקטור שתיקן כמעט 20% מאז 2015.

מניות מדווחות לפי פתיחת המסחר:

FRC, IRG, JPM, SJR, SHLO,TSM, WNS

מניות מדווחות לאחר סיום המסחר:
DSNY, DSY, OZRK, INTC, RMCF, SLP, STAF, U


אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

15:30 - ארה"ב: בקשות ראשוניות לדמי אבטלה (9 בינואר)
15:30 - ארה"ב: נאום הנגיד ג'יימס בולארד בממפיס