הזירה הפוליטית ממשיכה להרעיד את השווקים. לפני שעה קלה הודיעה ראש ממשלת אנגליה תרזה מיי, על רצונה בהקדמת הבחירות לחודש יוני הקרוב לצורך קבלת תמיכה רחבה למהלך הברקזיט. בכך מחזירה למעשה רה"מ את הברקזיט להצבעה מחודשת ומזניקה את הפאונד הבריטי לעליות חדות.

הודעתה של מיי מתרחשת ימים ספורים בלבד לפני אירוע פוליטי חשוב נוסף. ביום ראשון יצאו עשרות מיליוני צרפתים אל הקלפיות להכריע מי מבין 4 המועמדים המובילים יפלסו את דרכם לסיבוב השני. בחירות אלה צפויות להיות מרתקות במיוחד על רקע עלייתו המטאורית של מועמד השמאל הקיצוני ז'ן-לוק מלנשון, התומך בהיפרדות מהאיחוד.

אחוז התמיכה במלנשון זינק מ-12% ל-20% תוך חודש אחד בלבד, מגמה שאם תימשך עשויה לבוא על חשבון מועמדי שמאל אחרים ולהציב אותו ראש בראש מול לא אחרת מאשר מארין לה פן. אם יתרחש תסריט זה הוא צפוי להביא לירידה חדה בשער היורו.

נתונים חשובים נוספים שיתקבלו במהלך היום בארה"ב יהיו התחלות ואישורי הבניה והתפוקה התעשייתית. אירוע מרכזי נוסף שיתרחש במהלך השבוע יהיה פרסום ספר הבז' של הפדרל רזרב מחר ב-21:00. דו"ח חיובי עשוי לתרום לעליה בערכו של הדולר אך גם לירידה בשערי המניות.

מניות במוקדעונת הדוחות יוצאת לדרך ומספר מניות כבר מגיבות לתוצאות. מניית GNC ממריאה ב-21% על רקע פרסום דוחות טובים מהצפוי. החברה עדיין נמצאת בעמדה טכנית פגיעה לאחר מגמת ירידות ממושכת במהלכה איבדה למעלה מ-85% מערכה.

מניה נוספת שעולה לפני פתיחת המסחר (7%+) היא קאבלה (CAB), שהודיעה על מכירת עסקי הבנקאות שלה לחברת סינובוס.

עוד מניה שצפויה לעמוד במרכז היום היא CBLI, שעלתה אמש ביותר מ-200% לאחר קבלת אישור ה-FDA להתחיל בניסויים במוצר האנטי-רדיולוגי אותו היא מפתחת ועשויה לסייע כנגד נשורת גרעינית. כעת מתקנת המניה בכ-4% אך עשויה לשוב לעלות בהמשך היום.

מניות נוספות מתוך הסורקים:

עולות:
מניית AUPH ב-5.82%
מניית WUBA ב-4.71%
מניית CYTK ב-4.23%

יורדות:
מניית YINN ב-5.36%
מניית HOG ב-4.29%
מניית CLLS ב-4.15%


למסחר ב-0.3 סנט למניה - לחצו כאן >>


אירועים כלכליים מרכזיים להיום15:30 - ארה"ב: התחלות בניה (מרץ)
15:30 - ארה"ב: אישורי בניה (מרץ)
16:15 - ארה"ב: תפוקה תעשייתית (מרץ)