האדום ממלא את המסכים גם הבוקר. הלילה היה זה תורו של הניקיי היפני לאבד כמעט 4% מערכו וגם הודעת הבנק המרכזי בסין על הזרמת 90 מיליארד דולר למערכת הפיננסית לא עזרה.  החוזים על מדד ה-S&P אמנם יורדים, אך כזכור, הוא נמצא כעת באזורי התמיכה של השנה האחרונה ועשוי להתחיל תיקון מרמות אלה (ראו גרף ה-SPY).


גם הנפט לא נשאר חייב ושוב ירד אל מתחת רמת ה-30 דולר לחבית. כפי שכתבנו בעבר, ככל שיימשכו מחירי הנפט הנמוכים כך תתקיימנה מחיקות נכסים בדוחותיהן של חברת האנרגיה ולחצי המכירה במניות אלה יימשכו. אותו נפט צפוי להפעיל לחצים נוספים גם על מדד המחירים לצרכן האמריקאי שיפורסם היום בשעה 15:30 בארה"ב. אכזבה מרמת האינפלציה שוב תעמיד בסימן שאלה את תכניתו של הפדרל רזרב להעלות את הריבית במציאות הנוכחית.

מניות במוקד

חברת נטפליקס (NFLX) היכתה אמש את תחזיות האנליסטים עם הוספת 5.6 מיליון מנויים במהלך הרבעון החולף. התוצאות הזניקו את מניית החברה בכ-7% לאחר סיום המסחר,והביאו אותה למרחק של כ-10% בלבד מרמות השיא האחרונות. 

המדווחת הנוספת לאחר סיום המסחר היתה כזכור IBM, שאמנם היכתה במעט את תחזיות האנליסטים, אך רשמה 15 רבעונים רצופים של ירידה במכירות וגרמה למשקיעים לאכזבה ולירידות של כ-4% לאחר סיום המסחר.

היום לפני פתיחת המסחר יצטרף אל רשימת הבנקים המדווחים גם גולדמן זאקס (GS). בנק ההשקעות ינסה "לפצות" על נפילותיהן האחרונות של וולס פארגו (WFC) ובנק אוף אמריקה (BAC), לאחר שהאחרון הצהיר אמש על דאגתו ממחיר הנפט הנמוכים.

מניות מדווחות לפני פתיחת המסחר:

APH, ASML, EAT, CBSH, GS, NTRS, PPBI, RJF, SIFY, AMTD, TEL, UBSH, UCBI,

מניות מדווחות לאחר סיום המסחר:
BGG, CATY, CNS, CUBI, CVBF, EGBN, FFIV, GSBC, KMI, LOGI, NVEC, PCBK, PLXS, PTC, SLM, TCBI, XLNX,


אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

14:00 - ארה"ב: אישורי משכנתאות של MBA (מה-15 בינואר)
15:30 - ארה"ב: מדד המחירים לצרכן (דצמבר)
15:30 - ארה"ב: התחלות בניה (דצמבר)
15:30 - ארה"ב: אישורי בניה (דצמבר)