המדדים המובילים בוול-סטריט ממשיכים לתקן כלפי למעלה, אך עושים זאת על מחזורי מסחר נמוכים. במחזורי המסחר הנוכחיים, לא נראה כי יש ל-S&P כוח לפרוץ את רמות ה-1,990-2,000 ללא התערבות מוניטרית נוספת מצידם של הבנקים המרכזיים. 

פרט מעניין נוסף שרצוי לזכור בשבוע הנוכחי נוגע להפסקת האש המתוכננת בסוריה. ארה"ב ורוסיה הגיעו להסכמה על יצירת הפסקת אש במדינה המשוסעת, והיא צפויה להיכנס לתוקפה ביום שבת. עד כמה ארגון המדינה האיסלאמית ישתף פעולה? קשה לדעת. אך ביטול ההסכם בין ארה"ב לרוסיה, מסיבה כלשהי, עשוי להחדיר חשש משובה של המלחמה הקרה בין המעצמות ולנפילות גם בוול-סטריט.

בנוסף לכל אלה, היום צפוי להתפרסם מדד אמון הצרכנים בארה"ב שעשוי להזיז את השווקים. אם הנתון יהיה חלש מהצפי האנליסטים (97.3) הוא עשוי לדחוף את השווקים כלפי מעלה בתקווה להשהיית תכנית העלאת הריבית של ג'נט ילן. 

מניות במוקד

אחת המניות המעניינות בעת הנוכחית היא אפל (AAPL). מעניין לשים לב כי אף על-פי שהשוק ממשיך לתקן כלפי מעלה, אפל לא משתתפת בחגיגה ודווקא מייצרת התכנסות דובית. לכך עשויות להיות השלכות שליליות על מחיר המניה במידה ושוק המניות כולו מגיע להנתגדות ופונה כלפי מטה.


שימו לא כי לא ניתן לבצע שורט על מניות דרך חשבונות המסחר של הבנקים. לביצוע שורט דרך ג'נרל טרייד, מלאו את הפרטים בטופס שמשמאל >>

כרגיל בעונת הדוחות, מספר גדול של חברות זזו אמש לאחר סיום המסחר. חברת ההלבשה פיטביט (FIT) הפתיעה לרעה את המשקיעים שציפו לרווח של למעלה מ-20 סנט עבור הרבעון הראשון של 2016. החברה הודיעה כי היא צופה 2 סנט למניה לכל היותר, וגרמה לנפילה של 15% במחיר המניה לאחר סיום המסחר, למרות תוצאות טובות ברבעון האחרון של 2015.

חברת ולינט (VRX) המתוקשרת ממשיכה בקריסה. אמש לאחר סיום המסחר נפלה החברה ב-6% אחוזים נוספים, ובכך השלימה נפילה של כמעט 75% מהשיא שרשמה רק לפני חצי שנה. הסיבה לנפילה היא האפשרות כי החברה תצטרך להגיש את דו"ח הרווחים לבורסה מחדש, חדשות רעות עבור חברה שדוחותיה היו הסיבה המרכזית להאשמתה בהטעיית משקיעים.

גם היום תימשך עונת הדוחות עם שתי חברות מסקרנות. הראשונה היא מייסיז (M), חברת הלבשה גם היא, שתנסה להימנע מגורלה של פיטביט ולהוכיח שמצבו של הצרכן האמריקאי עדיין איתן. חברה נוספת תהיה פירסט סולראר (FSLR) שתדווח את תוצאותיה אחרי המסחר, ובניגוד לחברות האנרגיה הסולארית האחרות, דווקא נמצאת במגמת עליה במהלך חצי השנה החולפת.

חברות מדווחות לפני ואחרי המסחר:


אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

16:00 - ארה"ב: מדד מחירי הבתים של Case-Shiller (דצמבר)
17:00 - ארה"ב: מדד אמון הצרכנים (פברואר)
17:00 - ארה"ב: מכירות בתים קיימים (ינואר)