אם מישהו עוד היה צריך אישור למדיניות הצפויה של הפדרל רזרב, אתמול הוא קיבל אחד כזה. במהלך הערב התפרסמו הפרוטוקולים של חברי ה-Fed מה-17 לספטמבר, מהם עולה טון ברור כי בקרב חברי הוועדה אין רצון אמיתי להעלות את הריבית בעקבות האירועים בשווקים הגלובליים. העובדה שדעות כאלו נאמרו עוד לפני דוח התעסוקה הרע שפורסם החודש רק מחזקת את הדעה כי העלאת ריבית אינה על הפרק. התגובה לא איחרה לבוא - בשעה 21:00 זינקה וול סטריט למעלה כאשר מדד ה-S&P מאתגר את השיא של ספטמבר, אך סביר שייעצר בהתנגדות הממוקמת באזור ה-2035 (203.50 בתעודת ה-SPY):


מניות במוקדאמש לאחר המסחר פורסמו דוחותיה של אלקואה (סימבול: AA) שבאופן מסורתי מסמלים את תחילת עונת הדוחות. העונה הנוכחית צפויה להיות השלילית ביותר ב-6 השנים האחרונות ונראה שאלקואה פתחה בהתאם: מניית החברה נפלה ב-5% לאחר שאיכזבה גם בהכנסות וגם ברווחים.

חברה נוספת שנפלה ב-5% היא Gap Inc (סימבול: GAP), לאחר ירידה של 1% במכירת מחנויות בנות שנה לפחות.

חברת Ruby Tuesday (סימבול: RT) גם היא הפתיעה לרעה עם רווח של 3 סנט למניה (כאשר הצפי היה ל-5 סנט). המניה צנחה בכ-8% לאחר סיום המסחר אך עדיין נמצאת בהתכנסות של כשנה לפחות.

לעומתן, שתי חברות אחרות דווקא הפתיעו לטובה; הראשונה היא חברת Helen of Troy (סימבול: HELE) שזינקה בלמעלה מ-8% בעקבות הפתעה חיובית במכירות, ברווחים ובתחזית המשופרת ל-2016. השניה היא Tribune Media (סימבול: TRCO) שעלתה בכ-5% לאחר שהודיעה כי היא בוחנת את האפשרות לבצע מונטיזציה לנכס שבבעלותה.

אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)17:00 - ארה"ב: מלאים סיטונאיים (אוגוסט)
17:00 - ארה"ב: מכירות סיטונאיות (אוגוסט)