השוורים חוזרים לוול סטריט?
השוורים חוזרים לוול סטריט?
שובה של האופוריה? מדד הדאו ג'ונס פרץ אמש את רמת ה-20,000 המתוקשרת ונסחר בשיא כל הזמנים, יומיים בלבד לפני פרסום התוצר האמריקאי לרבעון הרביעי של 2016. נכון לרגע זה מצפים האנליסטים לצמיחה בקצב של 2.2% למרות החולשה הניכרת בסקטור הקמעונאות של הכלכלה הגדולה בעולם.

בגזרת הסחורות רשמו אמש מלאי הנפט עליה גבוהה מהצפוי, אך לא מספיק בכדי להפיל את מחירו, שעדיין נסחר מעל רמת ה-50 דולר לחבית. סחורה אחרת שריכזה עניין רב היתה הזהב, שמתקן בדקות אלו את העליות האחרונות שלו ויורד בקרוב ל-30 דולר לאונקיה מהשיא האחרון.

התרחשויות אלה מכינות את הקרקע לימי המסחר המרתקים של השבוע הבא בוול סטריט. ביום רביעי (ה-1.2) יכריז הבנק הפדרלי בארה"ב על החלטת הריבית וביום שישי (3.2) יפורסמו נתוני התעסוקה לחודש ינואר, שעשויים להשפיע על סיכויי העלאת הריבית בחודש מרץ.

מניות במוקדעונת הדוחות פותחת מבערים. אמש לאחר סיום המסחר פורסמו דוחותיהן של כמה מהמניות המתוקשרות של וול סטריט, אחת מהן היא EBAY שהפתיעה לטובה. המניה שצנחה במהלך אוקטובר עולה כעת ב-7% וצפויה לפתוח את יום המסחר באזור פער המחירים (גאפ) שסביב רמת ה-32 דולר למניה.

מדווחת נוספת שזזה בחדות אמש לאחר סיום המסחר היתה לאס ווגאס סנדס (LVS). מפעילת בתי הקזינו פיספסה את תחזית הרווח והמכירות ונסחרת בירידות של כ-5% לקראת פתיחת המסחר.

מי שמפתיעה בדקות אלה היא דווקא מניית הפארמה אווינגר (AVGR) שאיבדה כ-90% מערכה בשנה האחרונה. המניה מזנקת ב-30% במהלך המסחר המוקדם על רקע הצלחה שיווקית של המוצר הטיפולי שלה נגד מחלות בעורקים היקפיים.

מספר מדווחות מרכזיות ירכזו את עיני הסוחרים למסכים גם הלילה לאחר סיום המסחר, הבולטות שבהן יהיו גוגל (GOOG), מייקרוסופט (MSFT), אינטל (INTC), פייפאל (PYPL) וסטארבקס (SBUX).


מניות נוספות מהסורקים של מערכת GTrade:

עולות:

FNCX ב-18.89%
MGI ב-14.87%
TER ב-7.45%

יורדות:

MAT ב-11.21%
NAK ב-5.27%
POT ב-5.17%


למסחר ב-0.3 סנט למניה, לחץ כאן >>


אירועים כלכליים מרכזיים להיום


15:30 - ארה"ב: מאזן מסחרי (דצמבר)
15:30 - ארה"ב: בקשות ראשוניות לדמי אבטלה (מה-21 לדצמבר)
16:45 - ארה"ב: מדד מנהלי הרכש של Markit
17:00 - ארה"ב: מכירות בתים חדשים (דצמבר)