אג"ח זבל בשפל חדש. עוד חילוץ בדרך?
אג"ח זבל בשפל חדש. עוד חילוץ בדרך?
שבוע בלבד להודעת הריבית של הפדרל רזרב והשווקים משדרים עצבנות. אתמול פתחו המדדים בגאפ של אחוז למטה, רק בשביל להוציא את השורטיסטים בסקוויז שעה לאחר מכן. אך בעוד המניות הגדולות (S&P 500) ממשיכות להסחר באזורי הגבהים האחרונים, סימני אזהרה מופיעים במדדים רבים אחרים. אחד מהמדדים האלה הוא ה-JNK ('אג"ח זבל'), שמשקף את ביצועיהן של אג"ח מסוכנות ובעלות תשואה גבוהה.

אג"ח זבל היו מרוויחיות עיקריות מהדפסת הכספים של הבנק הפדרלי מאז 2009. בתקופה זו רכש הפד אג"ח 'בטוחות' של ממשלת ארה"ב בצורה מאסיבית ובכך הפך את התשואות בהן ללא משתלמות והביא לזליגה הולכת וגוברת של כספים לעברן של אג"ח מסוכנות יותר, בחיפוש אחר תשואה. התופעה המכונה crowding out נמשכה עד אמצע 2014 ומאז מתקיימות ירידות שערים באג"חים אלו, כאשר אתמול רשם המדד שפל נוסף מאז החלה מגמת הירידות בו, ובמחזור חריג

שימו לב, לא ניתן לבצע שורט על מדדים דרך בתי ההשקעות והבנקים, אך ניתן לעשות זאת בג'נרל טרייד. לפרטים, מלאו את הטופס שמשמאל.מניות במוקד


מחיר הנפט ממשיך לתקן אל עבר ה-40 דולר לחבית, אך מניות האנרגיה ממשיכות לרדת כפי עשו גם אתמול. על התופעה הפיננסית הזו ועל המשך הירידות במניות הנפט הרחבנו בסקירה "לאן ילכו חברות הנפט". היום ב-17:30 צפוי להתפרסם בארה"ב מלאי הנפט הגולמי השבועי שבאופן טבעי צפוי להשפיע על מניות האנרגיה.

אחת מחברות הנפט שנפגעה יותר מכולן בימים האחרונים ונראית פגיעה במיוחד היא Seadrill (סימבול: SDRL). החברה שברה התכנסות בת חודשיים וכעת נסחרת מתחת לרמות בהן היתה במשבר 2008.

מי שמשכה אתמול כותרות לאחר סיום המסחר היתה יאהו (YHOO), לאחר דיווח שהוציאה CNBC על כך שבכוונתה של החברה לבצע ספין אוף של חלק מעסקי הליבה שלה, אך לא את עליבבא. היום עשויה לצאת הודעה מסודרת של החברה שתבהיר את כוונותיה בעניין זה.

חברות מדווחות לפני פתיחת המסחר:
ZX, DOL, FGP, FRAN, LB, TAX, LULU, VRA

חברות מדווחות לאחר סיום המסחר:
ARIS, EMP, INTL, KFY, LAYN, MW, MNR, OLLI, SGU, VXS


אירועים כלכליים מרכזיים להיום והלילה (שעון ישראל)

17:30 – ארה"ב: מלאי נפט גולמי (4 בדצמבר)
2:00 – סין: הלוואות חדשות (נובמבר)