הבורסה לניירות ערך כבר מזמן אינה זירתם של המקצוענים בלבד. למעשה, כספכם מושקע בבורסה בין אם תרצו ובין אם לאו. עפ"י חוק, כל אזרח בישראל מפריש אחוז מסויים ממשכורתו לקרן הפנסיה, אותו משקיעות קרנות הפנסיה בנכסים פינסיים הנסחרים בבורסה: מניות, אגרות חוב, תעודות סל ונגזרים למיניהם.

החברות הנסחרות בבורסה נקראות "חברות ציבוריות", והן כפופות לתקנות מחמירות הכוללות דיווחים רבעוניים ופרסומן של הודעות מהותיות למשקיעים בנוגע לאירועים משמעותיים בעסקי החברה. כאשר אתם רוכשים מניה של חברה בורסאית אתם משיגים בעלות על אחוז מסויים מהחברה, כמספר המניות שרכשתם, ובכך הופכים לשחקנים בשוק ההון הישראלי.

מעוניין לדעת יותר על מסחר בוול סטריט? מלא פרטים בטופס שמשמאל >>


מסחר בבורסה האמריקאית

בדומה למקבליתה הישראלית, גם הבורסה האמריקאית הינה זירה למסחר בניירות ערך של חברות ציבוריות. הבורסה האמריקאית, או "בורסת וול סטריט", הוא שם כולל למספר בורסות נפרדות המרכיבות את שוק ההון האמריקאי. הותיקה מבין הבורסות היא בורסת ניו יורק (NYSE), אשר בה נסחרים כ-10,000 ניירות ערך, כמו גם רוב מניותיהן של החברות הגדולות בעולם. הבורסה השניה, ואחת הגדולות בעולם בפני עצמה, היא בורסת הנאסד"ק (NASDAQ). זירה זו מאופיינת בחברות טכנולוגיות בעיקרן, ועל כן ניתן למצוא בה מניות ישראליות רבות (דוגמא טובה לכך במאמר אודות כן-פייט הישראלית).

מאפיינים אלה של הבורסה הגדולה בעולם מקנים לה אפשרויות מסחר רבות לאין שיעור מזו הישראלית ומביאים את הסוחרים הישראלים לסחור בה יותר מבכל בורסה אחרת בעולם. על כן, מסחר בבורסה האמריקאית הוא פופולארי ביותר ויש לו בקישור הן בקרב סוחרים והן בקרב מי שמעוניין ללמוד את התחום. בכל שניה נתונה מועברות מאות אלפי הוראות קניה או מכירה, והנפקות של חברות בוול סטריט הן משאת נפשם של יזמים וסטרטאפים מכל העולם, ופרסומי הדוחות הרבעוניים של החברות הנסחרות בה מסוקרים ע"י התקשורת הכלכלית ברחבי העולם (להכרת נושא ההנפקות בוול סטריט, קרא את המאמר "דם חדש בוול סטריט") .


כיצד מתנהל המסחר?מסחר בוול סטריט מחולק לשלושה שלבים עיקריים: מסחר מוקדם (Pre-Market), מסחר מאוחר (After-Market) והמסחר הרציף, שהוא השלב המרכזי מבין השלושה. כאשר אתם קוראים כתבות או שומעים בתקשורת על יום מסחר בוול סטריט, לרוב תהיה הכוונה לשלב זה של המסחר שתחילתו בשעה 16:30 וסיומו בשעה 23:00 (שעון ישראל).

שלבי המסחר המוקדם והמסחר המאוחר מתנהלים לפני ואחרי המסחר הרציף (בהתאמה). זמני מסחר אלה הם לרוב מוגבלים באפשרויות ודלים בנפח מסחר, על כן יש צורך בנסיון רב יחסית בכדי לסחור בהם בהצלחה, כאשר החיבור בין קונה למוכר נעשה באמצעות מערכות מחשוב נפרדות מאלה של הבורסות הרשמיות.


האם המסחר בוול סטריט דומה למסחר במט"ח ואופציות בינאריות?


כניסה לזירות הפורקס והאופציות הבינאריות היא מהטעויות הנפוצות ביותר של סוחרים מתחילים שעושים את צעדיהם הראשונים בתחום המסחר העצמאי. סוחרים אלה אינם מודעים לאופן השונה בו מתנהל המסחר בזירות אלה, המנוגד לחלוטין למסחר המנייתי. מסחר בפורקס הוא מסחר על כיוונם של צמדי מטבעות (דולר-שקל, יורו-דולר ועוד...). מסחר זה מתנהל ביחידות הקרויות פיפסים (יחידות של מאית הסנט, או 0.0001). בשל היחידות המזעריות, סוחרים אינם יכולים להשיא תשואות גבוהות מבלי לעשות שימוש במינופים הגבוהים עשרות מונים מאלה שקיימים במסחר היומי המנייתי. לאורך זמן, מינופים אלה גורמים לתנודתיות רבה, שלרוב תפעל לרעת הסוחר. השלכה נוספת של המינוף הגבוה ניכרת בתשלומי העמלות. עמלות המסחר בשוק הפורקס הן גבוהות משמעותית מאלה שבמסחר המנייתי, וזאת בשל השימוש במינוף לצורך רכישה של כמויות גבוהות של סחורה בהשוואה להון העצמי הנמוך. התוצאה המתקבלת משילוב מאפיינים אלה היא זירה שאינה ידידותית לסוחר המתחיל.

אם המסחר בפורקס נשמע לא אטרקטיבי, הרי שמסחר באופציות בינאריות הוא בעייתי אף יותר. האופן בו פועלות זירות האופציות הבינאריות הוא שונה עד מאוד מזה של זירות מסחר אחרות, ולמעשה ניתן לראות בו כמשחק סגור בין הלקוחות לחברה. זירות אלה רתמו לצרכיהן את אחד הנכסים הנפוצים בוול סטריט - האופציות - ויצרו מהן משחק הימורים אשר בניגוד לוול סטריט, זמן המסחר בו קצוב וקצר במיוחד, לרוב עד 60 שניות בלבד. כמו כן, לא ניתן למכור את האופציה עד פקיעתה, וזאת בשונה מהמסחר הרגיל בוול סטריט (ומשום כך הן נקראות "בינאריות" - הכל או כלום). באופן זה יוצרות לעצמן חברות האופציות הבינאריות משחק סגור אשר בו לאורך זמן רק הן מרוויחות.


מסחר במניות


המסחר במניות הוא חף מהתערבויות חיצוניות אלה. מסחר בוול סטריט מאפשר לכם להיות בעליהן של החברות הנסחרות בבורסה ולקנות מניות לזמן בלתי מוגבל. עבור מסחר תוך יומי יש להחזיק תיק הגדול מ-25 אלף דולרים, אז תהיו זכאים להטבות הבאות:

 • גישה ישירה למניות הבורסה ללא השהיות.
 • פקודות חכמות לשליטה מירבית בעסקה ולניהול אופטימלי של תיק המסחר.
 • תמיכה בסביבת Web, סלולאר ו-MAC.
 • מינוף עד פי 4, כפוף למחלקת ניהול הסיכונים בחברה.
 • שורט (מכירה בחסר) - רשימת המניות עליהן תוכלו לבצע שורט היא מהגדולות שישנן.

בעזרת מערכת מסחר בבורסה האמריקאית, ניתן לבצע את מגוון הפעולות והנ"ל ויותר. למידע נוסף.


מסחר בתעודות סל


אימרה ידועה בשוק ההון היא כי "לא ניתן להכות את המדד". מחקרים רבים הראו כי לאורך זמן, רוב מנהלי ההשקעות אינם מסוגלים להשיא תשואה גבוהה יותר מזו של מדדי המניות הראשיים. אמת זו חילחלה לוול סטריט, ולאורך השנים פיתחו גופי ההשקעות מוצרים שתכליתם האחת היא מעקב אחר מדדים, אלה הן תעודות הסל. בעזרת תעודות הסל, אינכם צריכים לבחור מניות רבות מאותו הסקטור, אלא להשקיע בסקטור עצמו באמצעות רכישת תעודה העוקבת אחריו, ובכך למזער סיכונים.

אנו בג'נרל טרייד מציעים יותר מ-1,500 תעודות סל המאפשרות חשיפה למכוון רחב של אפיקי השקעה:

 • מדדים מובילים
 • בורסות מרחבי העולם
 • סחורות
 • מטבעות
 • אג"חים
 • ממונפות

ועוד...מעוניין לדעת יותר על המסחר בוול סטריט? מלא פרטים בטופס שמשמאל >>