המסחר בבורסה האמריקאית מיועד לכל אותם משקיעים המעוניינים לנהל את השקעותיהם באמצעות מה שמכונה: פיזור השקעות. פעולת מסחר זו מיועדת לצרכי חשיפת ההשקעה לשווקים זרים ובראשם בורסת הנאסד"ק ובורסת NYSE הפועלות ב-וול סטריט שבניו יורק הנחשב למקום בו מתרחשות הפעולות הפיננסיות הגדולות והחשובות ביותר בעולם. עבור המשקיע הישראלי, פעולות מסחר בבורסה בארה"ב מהוות הזדמנות ממשית ליצירת אפשרויות השקעה מגוונות באמצעותן ניתן לייצר תשואה חיובית ויציבה לאורך זמן.


יתרונות מסחר בבורסה ארה"ב

בין יתר היתרונות הנלווים לפעולות המסחר השונות בבורסות בארה"ב תוכלו למצוא:

פיזור השקעות לשווקים בינלאומיים- העידן הגלובלי בו אנו חיים מאפשר כיום לכל משקיע להיחשף לשווקים בינלאומיים תוך כדי פיזור השקעותיו בבורסות שונות ברחבי העולם, כאשר הבורסה האמריקאית מהווה את "הלב הפועם" של הפעילות הפיננסית הגלובאלית.

מחזורי מסחר גדולים והיצע גדול של אפיקים פיננסיים להשקעה- הבורסה בארה"ב מעמידה לרשות המשקיעים מחזורי מסחר גדולים בהשוואה לבורסות אחרות ברחבי העולם וזאת לצד היצע מגוון יותר של מכשירים ואפיקים פיננסיים המיועדים להשקעה. היקף אפיקי ההשקעה לצד מחזורי המסחר הגדולים מאפשרים לכל אדם המנהל את השקעותיו בחוכמה ליהנות מרווחים משמעותיים יותר.

ביצוע עסקאות "שורט" על מרבית ניירות הערך הנסחרות בבורסה
- בניגוד לבורסה הישראלית בה לא ניתן לקיים עסקאות "שורט" על רוב ניירות הערך, מסחר במניות בארה"ב מאפשר לכל משקיע לבצע עסקאות שורט על רוב ניירות הערך הנסחרות בה. (עוד בנושא שורטים על מניות)

אמנת מס- בין ישראל לארצות הברית קיימת אמנת מס במסגרתה משקיעים ישראליים בבורסות בארה"ב יכולים ליהנות מהטבות מיסוי שונות בנוגע למימוש רווחיהם מהבורסות השונות בארצות הברית. יחד עם זאת, מומלץ לבחון היטב את היבטי הפרשי המטבע ובכך למקסם את הרווח.

מסחר בבורסה בארה"ב מאפשר למשקיע הישראלי לחשוף את השקעותיו להיצע גדול של מוצרים פיננסיים פשוטים לצד מכשירים פיננסיים מורכבים כגון: מסחר במניות, אופציות, תעודות סל, אגרות חוב, מט"ח ועוד. היקפי המסחר הגדולים בבורסות השונות בארצות הברית הם אלו המאפשרים לכל משקיע ליהנות מנזילות גבוהה לרוב הנכסים הנסחרים בהן והם אלו ההופכים את הרעיון של מסחר במניות בארה"ב לאטרקטיבי עבור המשקיע הישראלי.

אפשרויות המסחר בבורסה בארה"ב

פעולות מסחר באחת מהבורסות בארה"ב יכולות להתבצע על ידי המשקיע מישראל במספר דרכים שונות כגון:
מסחר עצמאי בבורסה המתנהל ישירות מחשבון הבנק של המשקיע
• מסחר באמצעות בתי השקעות ו/או מנהלי תיקי השקעות
• מסחר עצמאי באמצעות ברוקרים בינלאומיים הפועלים באחת מהבורסות בוול סטריט
• מסחר עצמאי באמצעות פלטפורמות מסחר ממוחשבות


הבורסות המובילות ביותר בארה"ב

בארצות הברית קיימות מספר בורסות הנחשבות לגדולות ביותר בעולם בשוק ההון שהמובילות בהן:
NYSE- הבורסה החשובה ביותר בעולם. פעולות המסחר (קנייה ומכירה) בבורסה זו מתאפשרות אך ורק לחברי הבורסה (ברוקרים) והם היחידים הרשאים לבצע את פעולות המסחר עבור לקוחותיהם.
NASDAQ- הבורסה השנייה בגודלה וחשיבותה בארצות הברית. המסחר בבורסה זאת מתבצע בשיטה האלקטרונית.
AMEX- הבורסה השלישית בגודלה בארצות הברית. בבורסה זו מתקיים מסחר אלקטרוני והיא נחשבת לבורסה השנייה בגודלה מבחינת שווקי השוק בארה"ב. בבורסה זו ניתן למצוא מגוון עצום של מניות ומכשירים פיננסיים נוספים השייכות לחברות קטנות (באופן יחסי) לגודלן של החברות הנסחרות בבורסת NYSE.

לסיכום, הפעילות של מסחר בבורסה בארה"ב, מיועדת לכל משקיע המעוניין למנף את השקעותיו ולהבטיח לעצמו פיזור השקעות תוך כדי חשיפה לשווקים בינלאומיים. יחד עם זאת, בדומה לכל פעולת מסחר אחרת, הדבר מצריך ידע מקדים, יכולות כלכליות והבנה מעמיקה בכל הנוגע לתרחישי השקעה כאלו ואחרים.