ישנם אלו שיגידו שכסף הוא מותרות, וישנם אלו המבינים כי כסף הוא הבסיס לעצמאות, חופש וחיים טובים יותר. ללא כל קשר לתרבות החומר, הרי שרבים אלו שהיו מעוניינים להרוויח כמה שיותר כסף בכמה שפחות זמן ומאמץ. הנוסחה לכאורה היא די פשוטה: את הכסף ניתן להרוויח בעת שעובדים. כמה זמן צריך לעבוד? כאן נכנס לתמונה פקטור המאמץ שלכם ופוטנציאל הרווח האפשרי שלכם. אם גם אתם מעוניינים לתרגם את סכום הכסף שיש ברשותכם לסכום משמעותי יותר, דעו כי הבורסה מזמנת לכם לא מעט הזדמנויות. כמה זמן אתם צריכים להשקיע בעבודה שכזו? הרבה פחות ממה שאתם יכולים לדמיין. לא מעטים אלו שהצליחו לצאת נשכרים מההשקעה שלהם בבורסה, וכעת הגיע גם תורכם להכיר את נתיבי ההשקעה האפשריים:


המניות

רבים נוהגים לקשר את הבורסה עם מניות, כך שמדובר על אחד מנתיבי ההשקעה היותר פופולאריים שקיימים כיום. אז מהי אותה מניה? המניות הן בסופו של דבר נייר ערך, כאשר בעליו זוכים לחלק יחסי מהחברה שהנפיקה את המניה על פי מידת ההשקעה שלהם. איך באה לידי ביטוי השותפות שלכם במניה? אתם יכולים לקבל החלטות הנוגעות לחברה תוך שגם יש לכם זכויות במקרים בהם החברה בה השקעתם מתפרקת. כידוע, למניות יש ערכים, והם נוטים לעלות ולרדת על פי השווי של החברה בשוק. עליכם לדעת כי כשם שישנו פתח לרווחים, גם ישנו פתח להפסדים, כך שעליכם לבצע את ההשקעה שלכם בצורה נבונה, מושכלת ומבוקרת, ורק לאחר שאתם מכירים היטב את מגרש המשחקים אליו אתם נכנסים. שימו לב כי עליכם להיות סבלניים לאורך ההשקעה שלכם ולהבטיח כי אתם מודעים היטב למהלך שאתם עושים עם רכישת המניה.


אגרות החוב

אגרות החוב הן סוג נוסף של ניירות ערך, כאשר כאן מדובר על ניירות הערך שההנפקה שלהן מתבצעת על ידי גופים ציבוריים או תאגידים גדולים. איך מנגנון ההשקעה שכזה עובד? הגופים שהנפיקו את אגרות החוב מתחייבים לשלם למשקיעים כסף על בסיס תנאים מסוימים, או על פי מועדים שנקבעו מבעוד מועד. בכדי שהמשקיעים יוכלו ליהנות מכל התנאים המגולמים באגרות החוב, עליהם להחזיק בניירות הערך עד למועד של הפדיון. אגרות החוב מסתמנות כאחד מאפיקי ההשקעה הבטוחים ביותר, שכן יש בהן סיכונים נמוכים, אך כמובן, גם כאן ישנו פוטנציאל להפסדים בעת שלא מכירים את רזי המסחר בבורסה. כדאי גם להכיר - החזרי מס.

האופציות

אפיק נוסף הזמין לכם הוא האופציות: כאן מדובר על חוזה המתבצע בין שני משקיעים. האופציות בהן ניתן לסחור בבורסה כוללות מניות, מדדים ומט"ח. ישנן שתי אפשרויות של אופציות: האחת נקראת אופציית ונילה, והיא זו הרגילה שבבסיסה האפשרות לרכוש נכס במחיר קבוע. האפשרות השניה היא אופציה אקזוטית, והיא מגלמת בתוכה התניות שונות כדוגמת רכישה של אופציות דיגיטליות ואופציות נגיעה.

אז למה גם לכם כדאי להשקיע בבורסה?

ההשקעה בבורסה היא בדיוק הנוסחה של להרוויח כמה שיותר בכמה שפחות. על מנת לסחור בבורסה אינכם צריכים לעבור מיונים או מבחני קבלה, אלא שמדובר על מרחב הפתוח לכולם. אם ברשותכם הון עצמי רב או סכום כסף צנוע שתרצו לנסות להפיק ממנו יותר, הבורסה יכולה להיות הזירה האידיאלית עבורכם להרוויח לא מעט כסף במאמץ מזערי.

דעו כי לפני ההשקעה שלכם, עליכם להכיר היטב את הבורסה ולהבין את הזירה אליה אתם מעוניינים להיכנס. הכסף שאתם רוצים להשקיע הוא לבטח כסף שהרווחתם בעמל רב, כך שחשוב לפני ההשקעה שלכם להגדיר את מטרת ההשקעה ולהעריך את הסיכונים המגולמים בה.