קיימים כמה הבדלים באופן ההתנהלות של הבורסה הישראלית מול הבורסה האמריקאית ויש לדעת אותן באופן מובהק לפני שמתחילים לסחור במניות בכל אחת מהאופציות הללו.

הבורסה הישראלית
אדם הבקיא בתחום זה ועוסק בו, יכול לבצע את הפעילות העסקית לאחר פתיחת החשבון, באופן נגיש ונוח מהמחשב בביתו וגם באפליקציות דרך הטלפון החכם. וזאת באמצעות התוכנות המיוחדות המאפשרות את ביצוען של הפעולות השונות מכל מקום. סוחר מנוסה, יבצע עסקאות במניות הנראות לו, ימכור, יקנה וגם ייצא באופן מידי, אם עסקה נראית לו בעייתית ויוצרת סיכון להשקעתו.

סוגים רבים של ניירות ערך נסחרים בבורסה הישראלית, אופציות מעו"ף, מניות, תעודות סל ואג"ח, כולן של חברות ציבוריות ישראליות המוכרות היטב לברוקר הישראלי הסוחר במדד תל אביב 100. כלל הפעילות היומית נע סביב 300 מיליון ₪.

הפעילות בבורסה הישראלית היא בשעות הבוקר ומיד לאחר מכן, אפשר לסחור במסחר יומי בבורסה האמריקאית הפעילה בשעות אחה"צ על פי שעון ישראל כך שאפשר ליהנות מכל העולמות ולנצל את מסלולי ההשקעה גם כאן וגם כאן בחוכמה.
החסרונות בבורסה הישראלית הוא שאין אפשרות לבצע עסקאות שורט שבהן קיימים הרווחים הגדולים, אם רוכשים מניה כשהיא בשפל ונוסקים מעלה עם העלייה בערך שלה וכמו כן לכך, אין אפשרות לבצע באופן מלא עסקת סטופ להפסקה מידית של המסחר, במקרים בעייתיים .

הבורסה האמריקאית

הליך פתיחת חשבון שהיה מסורבל כל השנים הוא כעת נוח, ידידותי וקל מאד לביצוע גם למי שהאנגלית אינה שגורה בפיו באופן מקיף. כל אדם העוסק בתחום זה יכול לפתוח בקלות חשבון בבורסה זו. רוב שמותיהם של החברות הגדולות הפעילות בה, מוכרים לכל הברוקרים בעולם, מיקרוסופט, פייסבוק, אפל, גוגל ורבים אחרים, אך המסחר עצמו דורש נחישות מיומנות, דבקות במטרה וידע רב. רק סוחר מנוסה יצליח לתמרן בין המסלולים השונים ליצירת רווחים נאים.

העמלות הנגבות מהברוקרים, אינן גבוהות ומאפשרות להם מסחר מסועף. עבור סוחרים המציעים פעולות רבות בכל יום ומפסידים ברובם, העמלות הן משמעותיות, אלו שמרוויחים, מושפעים פחות מגובה העמלות שנגבות מהם.
לאור העובדה שקיימים היקפי מסחר עצומים בבורסה האמריקאית המגיעים לכ – 150 מיליארד דולר ביום, המרווחים בין ה bid ל ask מצטמצמים מאד ולכן רוב הסוחרים מבצעים פעולות רבות יותר כדי למקסם את האפשרות לעשיית רווחים מתוך ההיצע העצום של המניות הנסחרות בבורסה זו.
השוני המהותי בין השיטה האמריקאית לשיטה הישראלית הוא פקודות מסחר מתקדמות, לאור התנודות הרבות בערכה של כל מניה לאורך יום המסחר, נהנים הסוחרים מעסקאות שורט המאפשרות להם להרוויח מהשינויים הרבים לכאן ולכאן, כל ירידה רגעית ולא צפויה בערכה של המניה היא במקרים רבים הזדמנות פז לרכוש מניות בעלויות נמוכים אם ברור שלאחר הנפילה, ערכה של המניה יתרומם שוב.


יתרונות בבורסה האמריקאית
• מעטפת ההגנה של פקודת סטופ כדי למנוע הדרדרות של ערכי ההשקעה של הסוחר. באופציה זו נעצר עבורו המסחר וכך לא נגרם הפסד גדול, אופציה זו אינה קיימת באופן מלא בבורסה הישראלית.
• שיטת המסחר scalpng המאפשרת לקלוט תנודתיות במניות מסוימות ולנצל את המומנטום.
• נסדאק מאפשרת גם מסחר יומי בעלויות נמוכות מאשר במסחר לטווח הארוך ולכן גם הרווחיות יכולה להגיע לסכומים גדולים יותר באופן משמעותי.
• שיטת שלושת השלבים, כשכל סוחר מתביית על האופציה הנוחה לו בהתאם לקריטריונים במניות הרלוונטיות, מסחר מוקדם, מסחר רציף שהוא החלק העיקרי של הפעילות והשלב המאוחר.