אם אתם מכירים את עצמכם מספיק כדי להיכנס למסחר בשוק ההון האמריקאי, כדאי שתבינו למה אתם נכנסים. לצד כל הרווחים הצפויים בבורסה יש הרי סיכונים שונים, ולכן כל מסחר ששוק הון שרחוק מכם מחייב התנהלות זהירה והכנה מעמיקה לכך. הטיפים הבאים מומלצים לכולם ויש מי שבוודאי מיישם חלק מהם ומי שעדיין צריך ללמוד את הנושא.

בורות היא מסוכנת - כאמור, אל תוותרו על לימוד שוק ההון בכלל והאמריקאי בפרט. יש לדעת מהם חוקי המיסוי ודרך מי צריך ואפשר להשקיע ומהם המוצרים שמוצעים לכם וחוקיהם. תגלו שלא כל מה שמוצע כאן מוצע שם, ולא כל חוקי שוק ההון שלנו תואמים של האמריקאים.

בדקו כל בורסה מה היא מאפשרת לכם - בארה"ב יש כמה בורסות שמתנהלות כל אחת בשיטה שונה. כמו כן, בכל אחת מהן יש רגולציה (פיקוח) בדרגה שונה ויש סף כניסה משתנה. יש בורסות שבהן תוכלו לסחור דרך האינטרנט ויש כאלה שתוכלו לסחור רק בנוכחות בזירת המסחר. אם אינכם חיים בארה"ב ברור שתזדקקו לברוקרים אמינים. יש בורסות שבהן גם הברוקרים אינן מורשים לסחור ישירות אלא דרך מומחה (specialist). כך שיש לבדוק כל בורסה ושיטת המסחר שלה ועד כמה היא מתאימה לכם. 

ההיצע מסחרר אז הישארו עם הרגליים על הקרקע - מוצרי ההון שונים לחלוטין והם מוגשים בהיצע הרבה יותר גדול מהבורסה הישראלית. זה ייראה לכם כמו כניסה לחנות צעצועים והתגובה עשויה להיות כמו מי שמגיע לארה"ב בפעם הראשונה ומגלה לראשונה את הטווח הרחב של המוצרים כמו מניות וקרנות, אג"ח ותעודות סל. אם הורגלתם למוצרים הישראלים סביר להניח שגם תופתעו לגלות פיתויים שונים. בדקו כל מוצר ואת דמי הניהול שלו בקפידה.

מגוון עצום של תעשיות וענפים – ארה"ב היא ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות באמת מבחינת תעשיות וענפים שנסחרים בבורסה, ולכן גם שם נדרש תחקיר שלכם מה נכון לכם ובמה אתם מבינים. כלל אצבע במסחר נבון לפחות בהתחלה הוא שלא סוחרים במניות של חברה שלא מבינים מה היא עושה. זה נכון ותקף גם כאן. אם אינכם מכירים את החברות בארה"ב בדקו במה הן עוסקות ומה הן מציעות.

הקפיטליזם שולט
– למרות שרשות ניירות הערך האמריקאית מפקחת ובודקת ואף מתערבת במקרים שבהם יש חשש לפלילים, בסך הכל מדובר במדינה קפיטליסטית מה שאומר שיש מינימום של מעורבות במסחר וברגולציה. גם המשברים הגדולים לא הגבירו זאת, ולכן עליכם מוטלת החובה לסחור במניות ובניירות ערך שנחשבים אמינים ואיתנים פיננסית, ולכן לא מומלץ להתפתות אחר מוצרים שאינם מוכרים לכם.

העדיפו לפחות בהתחלה מסחר דרך האינטרנט במוצרים ששמותיהם מוכרים לכם, בעיקר מהתעשייה. רק לאחר שתגבירו את המעורבות שלכם נסו למצוא ברוקרז' שמסכים לעבוד עם ישראלים ויוכל להעמיד לרשותכם את המומחיות שלו במסחר בבורסה האמריקאית.