לא מעטים אלו הפונים כיום אל נתיב של מסחר עצאמי בבורסה. על מנת לבצע מסחר עצמאי שכזה, נדרשת הבנה מעמיקה וידע רב, זאת בשידוך לזמן שעליכם להקדיש לטובת השקעות וניתוחים של תנודות ומגמות שונות. כיום, יותר מתמיד, הדרך אל השקעה פיננסית מוצלחת יכולה לעבור גם דרך נתיב עצמאי בדמות תוכנת מסחר מקצועית, ידידותית וברורה.

רבים תוהים האם צריך להיות מאסטרים של ממש על מנת לעבוד עם תוכנה למסחר והתשובה היא שלא. תוכנות המסחר המוצעות לכם כיום הינן מאד נגישות וידידותיות למשתמש, כך שתוכלו לנהל את ההשקעה שלכם אונליין בצורה עצמאית לחלוטין. תמיד תוכלו להסתייע בייעוץ או בשירות נקודתי מקצועי, אך ההשקעות בפועל יתנהלו על ידכם.

מסחר בבורסה האמריקאית באמצעות תוכנות מסחר
הטכנולוגיה עיצבה וממשיכה לעצב את שוק ההון במידה רבה. הודות לפיתוחים השונים ולשדרוגים הניכרים, ניתן כיום לבצע השקעות בצורה פשוטה, נגישה ומהירה יותר. לא רחוקים כלל הימים בהם היה על המשקיעים לעבור דרך ארוכה מאד עד לרגע שבו התבצעה ההשקעה בפועל: על המשקיעים היה ליצור קשר ישיר עם הברוקר שהיה חייב להיות נוכח פיסית בבורסה על מנת לבצע פעולות. התוצאה הייתה שהברוקר היה פועל בשם המשקיע, ובתמורה הוא היה מקבל עמלות שונות שנקבעו. כאמור, הטכנולוגיה המתקדמת שינתה את דפוס הפעולה שהסתמן כלא כל כך יעיל.

החיסרונות של שיטה זו היו בין היתר העובדה כי מוכרים וקונים כמעט ולא היו נפגשים. מעבר לכך, מסחר שהיה מתבצע עם כמות גדולה מאד של ניירות ערך היה מעט סבוך ומאתגר מאחר והפעולה הייתה מתבצעת על ידי גורם אנושי. התוצאה בסופו של דבר? המשקיעים כמעט ולא היו מעורבים בבורסה, תוך שהברוקרים היו אלו בעלי הכוח האמיתי. כיום? מסחר בוול-סטריט מתאפשר לכם דרך תוכנה למסחר!

מה היתרונות של עבודה עם תוכנה למסחר?
ידע הוא כוח והוא נדרש לכם בכל תחום שבו תרצו לעסוק. יחד עם זאת, כן חשוב לדעת כי מדובר על ידע שאכן ניתן לרכוש באמצעות למידה עצמאית. רגע לפני שגם אתם חוששים מהמילה "בורסה", דעו כי לא מדובר על פיצוח האטום, אלא על זירה שמתנהלים בה המוני משקיעים, תוך שגם אתם תוכלו ללמוד על העולם העשיר הזה ולהתנהל בקלות באמצעות תוכנת מסחר.

בנוסף, זיכרו כי בבורסה אתם משקיעים ממיטב כספכם – לעתים מדובר על כספים שצברתם לאורך שנים ולעתים גם מדובר על ירושה שקיבלתם ואתם בוחרים להשקיע אותה. המשמעות היא שמדובר על כסף רב, כאשר אך ורק אתם יכולים באמת להיות רגישים לכסף שלכם. פורמט של מסחר עצמאי מאפשר לכם להיות האדונים על הכסף וגם אלו המשקיעים אותו. גם הברוקר המקצועי ביותר לא יהיה עם אותה המוטיבציה שלכם יש.

וחשוב לא פחות: דמי ניהול ועמלות. בעת שאתם פועלים במסחר עצמאי הודות לתוכנת למסחר, אין עוד גורם הנלקח בחשבון בדרך להשקעות שלכם. מסחר עצמאי הינו זול יותר בצורה משמעותית, תוך שאתם פטורים מכל תשלום עבור עמלות של הפצה, דמי ניהול לברוקר, דמי משמרת ועוד עמלות נוספות שבסופו של דבר גם הן הוצאה שצריך לקחת בחשבון.

לא צריכים להיות מומחים בכדי להתנהל עם תוכנה למסחר!
אולי המפגש הראשון שלכם עם התוכנה יהיה לכם אקזוטי, אך נסו להיזכר בפעם הראשונה בה החזקתם את הסמארטפון שלכם – גם אז לא באמת ידעתם מה לעשות. לשמחתכם, התוכנות המוצעות לכם בעלות ממשק נוח שתוכלו לעבוד מול גם במחשב הביתי וגם בגלישה בסלולר. אילו פעולות תוכלו לבצע? שלל פקודות תוך שיש לכם אפשרות לעקוב אחר כל עסקה וכל תנודה. מעבר לכך, מדובר על ביצוע מהיר מאד המתבצע אונליין – אלמנט חשוב מאד בכל הקשור להשקעות המאופיינות בדינאמיות רבה.