המסחר בבורסה הישראלית ובבורסה האמריקאית הוא תחום מרתק ביותר. מי שרוצה לעסוק בכך חייב לצבור ידע וניסיון כדי שיוכל לפעול בתחום המניות. החברות הציבוריות הנסחרות בבורסה הישראלית הן בעלות מניות שחלקן מוחזקות על ידם וחלקן נסחרות על ידי הציבור. אדם הסוחר במניות מודע לפעילות העסקית של החברה דרך מאזניה הרבעוניים המפורסמים בפומבי. על פי המאזנים הללו ונתונים נוספים מחליט הסוחר אם לרכוש מניות של חברה ציבורית זו או לא.

בשנים האחרונות חלה תפנית וישראלים רבים החלו להתעניין יותר ויותר בנעשה גם בבורסה האמריקאית, וול סטריט, הכוללת כמה בורסות כמו הנסדאק המאופיינת בעיקר על ידי חברות מובילות בתחום הטכנולוגיה והיי טק והבורסה הניו יורקית. בבורסה סואנת זו אפשר לרכוש ולמכור כ - 10,000 סוגים שונים של ניירות ערך שכל אחד מהם שייך לחברות הגדולות ביותר בעולם. המסחר במניות הללו נעשה על ידי אנשים מכל העולם וגם הציבור הישראלי הצטרף לאופציה זו.

 

הכניסה המסיבית של הישראלים יצרה צורך להדרכה, ליווי וייעוץ כיוון שצורת הפעילות שבה אינה זהה לפעילות בבורסה הישראלית וחשוב לדעת את הדברים לעומק כדי שלא לבצע טעויות. חברת ג'נרל טרייד הרימה את הכפפה והיא מכוונת את הסוחרים הישראלים בצעדיהם הראשונים בוול סטריט וגם לאחר שהם מרגישים שהם כבר מכירים את זירת המסחר, אנחנו כאן כדי לסייע.

המסחר בבורסה האמריקאית מתנהל בשלושה שלבים, מסחר מוקדם, מסחר מאוחר ומסחר רציף. מתחילים את יום המסחר במסחר המוקדם, ממשיכים במסחר הרציף ומסיימים אותו ובמסחר המאוחר. המסחר בשוליים הוא זניח יחסית ולכן דורש מכל סוחר התמקצעות ייחודית, בתהליך המסחר.

המסחר מתנהל באופן ישיר נוח ונגיש מאד דרך כל מחשב או דרך הטלפון החכם לאחר קבלת סיסמא וקוד גישה. בתהליך העבודה, אפשר לתת פקודות מכירה או קניה, המידע זורם כל הזמן כך שכל אדם מודע לנעשה במניות שצבר. כמו כן אפשר לבצע שורט ברשימה ארוכה של מניות ובעלי אישור ממחלקת ניהול הסיכונים של ג'נרל טרייד יכולים למנף את השקעתם עד פי 4.

עוד בנושא


ג'נרל טרייד מאפשרת למשקיעים גם למעלה מ – 1,500 תעודות סל הכוללות מגוון רחב מאד של אפיקי השקעה בתחומים שונים כמו מטבעות, סחורות, אג"חים ממונפות ועוד.

סוחרים המנהלים עצמאית את עסקיהם בתחום המניות, מכירים בעובדה כי בדרך זו הם חוסכים עמלות ודמי ניהול בסכומים נכבדים בכל חודש ששילמו קודם לכן לבנקים ולבתי ההשקעות. לעומת זאת אם מנהלים את המסחר באמצעות הברוקרים כמו ג'נרל טרייד, התשלומים יורדים בעשרות אם לא מאות אחוזים. הסיבה לכך היא שמדובר בפעילות ישירה ולכן אינה מצריכה מערכות מסועפות כמו אלו הקיימות בבתי ההשקעות ובבנקים המסחריים בישראל.

הרגולטור יצר מעטפת השומרת על הסוחר הישראלי ועל פי התקנות החדשות, קיימת הפרדה מוחלטת בין כספיו של הלקוח לכספי הברוקר. בנוסף לכך, הברוקר מחויב לשמור על מלוא הערך הכספי של הלקוח בחשבון בנק נפרד כמו חשבון נאמנות של עורכי הדין. בדרך זו העבודה עם ברוקרים כמו ג'נרל טרייד הופכת לעבודה בטוחה ונטולת סכנות כשכל כספו של הלקוח נמצא בחשבון בטוח ואפשר למשוך את הכספים בכל עת. .
ביטחון כלכלי זה, פתח את הדלת לסוחרי מניות רבים שרצו להצטרף למסחר בוול סטריט אך חששו לכספם. כעת הם עוסקים בתחום זה ללא רתיעה, ג'נרל טרייד אפשרה לרבים מהם להתחבר לשירותים המתוחכמים והנגישים, תוך שימוש בתוכנות מסחר חדישות, סורקי מניות ייעודיים ונתוני אמת ללא תוספת תשלום.

לסוחרים מישראל כבר יש מקום מכובד בבורסות המניות בשווקים הגדולים בעולם.