אנשים בעלי אמצעים, המעוניינים לשמור על ערך כספם ואף להעלות אותו, משקיעים אותו בסוגים שונים של השקעות, חסכונות בבנקים שאינם מניבים כמעט רווחים, נדל"ן, עסקים או רכישת מניות.

אנשים שאין להם אמצעים רבים, מעוניינים להגיע ליציבות ולביטחון כלכלי ולכן מחפשים אפיקי השקעה שיגדילו באופן משמעותי את הונם העצמי.
בתחום של שוק ההון, קיימים סיכונים רבים ולכן התחום אינו מתאים לכל אחד. כדי לראות את התאמת יכולותיו של האדם לסוג כזה של פעילות כספית, רצוי ללמוד את שוק ההון.

בדומה לתחום חם נוסף בשנים האחרונות - שיווק אינטרנטי, ובפרט קידום בגוגל, שיווק בפייסבוק וכדומה, קיימים קורסים מצוינים המרחיבים את הדעת, המקנים מידע רב העוזר לגבש עבור כל אדם את החשיבה אם התחום נכון עבורו או שהוא לא מתאים. בתום הקורס רבים מהמסיימים אותו מרגישים שהם מוכנים להפשיל שרוולים ולגשת מיד למלאכה כי התחום מסקרן אותם מאד ואחרים מרגישים שהתחום מרתיע אותם לאור הסיכונים הכרוכים בו ולכן הם זקוקים לזמן כדי לגבש החלטה.

אדם שהחליט ששוק ההון הוא תחום מרתק המתאים עבורו ועבור כספו, יתחיל לעסוק בכך בדרך כלל במסחר בכמות קטנה של מניות סולידיות. אחרי פרק זמן של התנהלות מינורית הוא יכול להרחיב את היריעה ולרכוש מניות נוספות מסוגים שונים. בכל מקרה הוא חייב לעקוב אחר התנהלות המניות בהתאם למינון הנוח לו, אם יבחר להיות פסיבי או אקטיבי בתהליך זה.

לקוחות רבים של בתי השקעות שניהלו דרכם תיקי מניות פעילים חפצים אחרי תקופה מסוימת לנהל בעצמם את תיק המניות שלהם. חשוב שיהיה להם רקע בסיסי ואף יותר כדי להיות מוכנים לכל תרחיש. כל סוחר חדש יעשה כל שאפשרי כדי להרוויח וכל שאפשרי כדי לא להפסיד כספים.

כך הסוחר יפעל כשכספו עובד עבורו בתחום מאלף וגם יחסוך את תשלומי העמלות ודמי הניהול ששילם עד עתה לבית ההשקעות עבור השירות שקיבל.
חשוב שעצמאי יידע לנהל את הסיכונים, ינהל את תיק ההשקעות באופן מדורג. אסטרטגיית ניהול המניות אמורה לכלול הגנות כמו פקודות קטיעת הפסד, גידור סיכונים. תמהיל נכון של תיק המניות הכולל מניות של חברות יציבות במשק בארץ או בעולם, אג"חים, תעודות סל יקטין את הסיכון ויגן על הסוחר מפני הפתעות לא צפויות. כמו לדוגמה במקרה של קריסה כלכלית שתפגע בחברות רבות וכפועל יוצא מכך במניות שלהן.

עוד בנושא

אפשרות המשלבת בין העולמות היא סחר באמצעות פלטפורמת מסחר עצמאי כמו ג'נרל טרייד. באופציה זו לסוחר יש מלווים מקצועיים העוזרים לו בייעוץ ובהכוונה מקצועית לאורך כל שעות המסחר בבורסה הישראלית ובבורסות הרבות בעולם כולו.

בעידן האינטרנט כל המידע נגיש וכל סוחר מקבל קוד כניסה למערכת. כך הוא יכול לצפות ללא הפסקה בנעשה בבורסות השונות. באפשרותו של הסוחר להעביר on line הוראות של קניה ומכירה על בסיס דולרי או שקלי. כל הפעולות מבוצעות בזמן אמת ואפשר לבצע בקרה מידית ולוודא כי הפעולות אכן בוצעו על פי ההוראות ביצוע שניתנו.

מערכת המחשוב המתוחכמת מאפשרת גישה ישירה למניות הבורסה ללא השהיות, אפשר לבצע דרכה פקודות חכמות לשליטה מרחבית ולמקסום אפשרויות הניהול של תיק ההשקעות, דרך המחשב האישי או דרך הטלפון החכם.

היתרון הגדול של ג'נרל טרייד הוא היותו אחד הברוקרים הגדולים בארה"ב, נתון זה מאפשר לסוחר הישראלי לסחור בחופשיות גם במניות של גופים אמריקאים וכך להרחיב את אפשרויות התשואה שלו באמצעות החברות הענקיות בעולם שמניותיהן נסחרות בבורסת הוול סטריט או הנסדאק כמו אלפי אנשים נוספים ברחבי העולם.