מה למדנו השבוע על שוק ההון?
תכלס, שום דבר חדש. למדנו שירידות שערים מוחקות בשניה מהלך איטי של עליות (תסתכלו על הגרף המצורף ותראו באיזה הדרגתיות עלה ה – S&P500 ובאיזה מהירות הוא ירד). למדנו שכותרות מגיעות בעקבות השוק ולא מנבאות אותו. למדנו שבירידות מסבירים לכם בדיעבד למה זה היה ברור ובעליות יסבירו לכם בדיעבד למה זו היתה הזדמנות. אם תרצו, למדנו שהבולשיט (מילה עם כפל משמעות במקרה שלנו) היה ונשאר בשוק ההון, שאל לנו לצפות שמישהו, חוץ מעצמנו, ינחה אותנו בשוק הזה ושהגרפים הם כלי העובדה השקט והרלבנטי יותר בים הבירבורים והברבורים השחורים. גם זה לא חדש אבל כדאי שננצל את הדרמות של השבוע האחרון להזכיר לנו את ההבנה הזו.

שני סימנים חיוביים מאוד נוצרו ביום שישי על הגרף של מדד ה – S&P500:
1. תבנית נר של פטיש אחרי מהלך ירידה משמעותי.
2. תמיכה מעל הממוצע הנע ל – 200 יום.
 

שני אלו אומרים שאם לא יקרה משהו חיצוני – קיצוני, אנחנו צפויים לפחות לניסיונות של עליה ביום שני וכנראה שליותר מרק ניסיונות. כמובן שאם אכן יהיו העליות, הכותרות בעיתונים יסבירו לכם למה הירידות היו רק פאניקה.בהיאמר הדברים הללו נזכור שאם ה – S&P500 יורד מתחת ל -2539, רמתו הנוכחית של הממוצע הנע ל – 200 יום, נהיה צפויים לירידות משמעותיות בשוק גם משום האינדיקציה עצמה של פריצת הממוצע הנע וגם משום שכולם יפרשנו בכל רשתות המדיה את המשמעות של ירידה כזו. לכן כדאי להערכתי להגן על התיק באופציות PUT מתחת לרמה הזו, ביחוד אם המדד לא יצליח להתרומם גבוה מעליה (וגם אם כן, ניתן יהיה לקנות אותן בזול, ליתר ביטחון).

בזירת המניות, TWTR אותה סקרתי כאן בהרחבה תגמלה יפה במהלך השבוע שעבר, ביחוד את מי שמכר בשערים הגבוהים אליהם היא קפצה. ניתן לראות על הגרף את פער המחיר שנוצר בין 27 דולר ל-30 דולר. לא בטוח שהוא יסגר. אם כן, אז 27 דולר זו נקודה מעניינת לבחון חזרה לפוזיציה. אם היא תעלה מעל 32-33 דולר, יש סיכוי שלא נראה בקרוב 27 דולר ואז אפשר יהיה לשקול הצטרפות למומנטום במחירים גבוהים יותר.

בזירה הסולידית אני קורא הרבה המלצות על מנית הבית שלי, מניית SBUX, בשל התרחבותה המהירה בסין. אני חושב שזו אכן הזדמנות להחזיק במניה של חברה אהובה, עם תרבות ניהול ודיווח אמריקאית ופוטנציאל סיני. המניה אומנם דשדשה שנתיים אבל הייתה חזקה מאוד בירידות האחרונות ואם תצליח גם לצאת מאזור הדשדוש, נוכל לראות עליה משמעותית שלה. כפי שניתן לראות על הגרף בלינק המצורף, נראה שהשער של יום שישי הוא נקודת כניסה טובה למניה.

נתקלתי בעוד כמה רעיונות מעניינים, עסקית וגרפית לבחינתכם: ETSY מעל 18.25 דולר, WB מעל 110 דולר, QLYS מעל 58.34 דולר. אני חושב שכדאי להכין רשימת מניות מעניינות שתהיה רשימת מניות הבית, כמו SQ ואחרות שאני מעלה כאן, מניות שאנחנו מאמינים בפוטנציאל הכלכלי שלהן ואז לנצל ימים אדומים בשוק להיכנס אליהן בנקודות טכניות אופטימליות. לא כדאי לקנות מציאות בענפים שהם במומנטום עסקי שלילי.

האינדיקציות הטכניות מסיום המסחר ביום שישי הן חיוביות לתחילת השבוע הנוכחי. בהמשך לדיון בשבוע שעבר, תיק מאוזן יהיה מורכב ממניות חזקות כמו SBUX ומניצול הזדמנויות במניות של חברות עם מומנטום כלכלי כמו SQ. ואופציות PUT להגנה....

רוצה לסחור באופציות בתנאים הטובים בישראל? לחץ כאן >>

ואל תשכחו להנות מהדרך ולוודא שפעילות המסחר בוול סטריט היא לטובת החיים ולא על חשבונם.

זיו סגל
----
הערה: אין הנאמר בבלוג זה מהווה תחליף ליעוץ השקעות המתחשב בצרכים ובנתונים של כל אדם. זיו סגל עשוי להחזיק בניירות הערך המוזכרים בבלוג זה עבור עצמו ו/או עבור לקוחותיו.

עוד בנושא