שוחחתי השבוע עם ברוקר וותיק ואמרתי לו שהשוק מתחיל להזכיר לי את בועת ההיי-טק. כמעט כל דבר שנוגעים בו עולה וכל יום מיצר מיליונרים חדשים. כמשקיעים, זו ההזדמנות שלנו לסחוט את הלימון ואני משתדל בבלוג הזה לתת רעיונות ואפשרויות איך לעשות זאת.

וכמשקיעים, אנחנו גם חייבים לשמור על הכסף כי כמו בתוכנית לעוף על המיליון, כך גם בשוק ההון, בשנייה אפשר לעוף ממנו.

אפשרות אחת שאדון בה בעתיד היא לקנות אופציות PUT לתיק ולהקדיש לכך חלק מהרווחים. אני נוהג לעשות זאת ללקוחותיי.

אפשרות נוספת היא לשים חלק מכספי התיק על השקעות סולידיות יותר. זה כולל סקטורים יותר בסיסיים או ענפים שרק עכשיו מתחילים לעלות ושיש להם בסיס תמיכה טוב. לאפשרות זו אקדיש את הפוסט היום.

 
אתחיל בתעודת הסל של מניות הספנות SEA אותה כבר הצגתי כאן. באיטיות של ספינה היא מתקדמת למעלה, פרצה רמת התנגדות שגם סגרה משולש גדול (ראו תרשים) וגם יעד תיקון ראשון של פיבונאצ'י (גם מסומן על התרשים בירוק). היעד הבא שלה הוא אזור ה – 14 דולר כאשר השער 12 דולר הוא עכשיו רמת תמיכה. יש אפשרות שהתעודה הזו תעלה בעקביות ובאיטיות בחודשים הבאים ולכן אני רואה בה דרך לייצב תיק מניות. שימו לב גם למדד מחיר ההובלה הימית Baltic Dry שנמצא בהתחלה של גל עולה כחלק ממגמת העליה שלו.
 

מדד ה-Baltic Dry

עוד אפשרות סולידית מאותו כיוון היא תעודת הסל DBA העוקבת אחרי מחירי הסחורות. מחירי הסחורות נמצאים בשפל ובסופו של דבר, החלשות הדולר והצמיחה הכלכלית העולמית אמורים לגרום לעלייתם. השקעה ב – DBA מנטרלת את סיכוני שוק המניות ונותנת לתיק עוגן מכיוון אחר. אפשר לבנות פוזיציה התחלתית ואז להגדיל כשהתעודה מטפסת.
 

תעודת הסל DBA
 
דרך אגב, גם תעודות הבלוקצ'יין שהצגתי בשבוע שעבר, BLOK ו-BLCN משקיעות במניות טכנולוגיה משובחות בפיזור יפה והן דרך טובה להינות מעליית השווקים, תוך התמקדות בחדשנות שמחייב השם שלהן, ומבלי לוותר על בחירת מניות איכותית ומפוזרת.
 
כתבלין אציג היום מניית TXMD. זו מניה מתחום התרופות שגם מפתחת מגמת עליה וגם יש לה שער אופטי נמוך, 6.46 דולר, עם שווי שוק של 1.4 מיליארד דולר. נתונים אלו מכניסים אותה למתחם של מניות עם פוטנציאל טכני לעליה משמעותית.
זכרו, כמשקיעים עצמאיים מקצוענים אנחנו כן צריכים להנות מגל העליות אבל לא לגרום לו להשפיע עלינו רגשית ולגרום לנו להרגיש שאנחנו תותחי על עם חסינות. ועלינו להתכונן ליום שאחרי. זכרו שככל שההתלהבות והביטחון העצמי שלכם עולים, כך גם של כולם, כולל של משקיעים חובבנים. ביום שיתחילו ירידות, הפאניקה של מי שיש להם תיקים ממונפים ו/או לא מבוססים על מתודולוגיה ויסודות טובים תהיה גדולה. אתם לא רוצים להיות שם.
 
ואל תשכחו להנות מהדרך ולוודא שפעילות המסחר בוול סטריט היא לטובת החיים ולא על חשבונם.

זיו סגל
---
הערה: אין הנאמר בבלוג זה מהווה תחליף ליעוץ השקעות המתחשב בצרכים ובנתונים של כל אדם. זיו סגל עשוי להחזיק בניירות הערך המוזכרים בבלוג זה עבור עצמו ו/או עבור לקוחותיו.