מה שלומכם?
השבוע התחילו להיסחר בוול סטריט שתי ETF הדואות על רוח התשלומים הדיגיטאליים / בלוקציין / ביטקוין. הסימבול של הראשונה BLOK ושל השניה BLCN.
 
לתעודות האלו יתרון וחסרון עבור מי שמחפש השקעה בתחום שאולי מסמן את העתיד. החיסרון הוא שהן בעיקר משקיעות בחברות מבוססות ומוכרות שבתוכניות הפיתוח שלהן הערכות מסוג זה או אחר לעולם המטבעות והתשלומים הדיגיטאליים. התעודות כמעט לא משקיעות בחברות הנישה הקטנות שחלקן אולי מחזיקות טכנולוגיה ייחודית ויעלו מאות אחוזים וחלקן כנראה סתם רוכבות על הגל, משנות את שמן ואולי מסתכלות לכיוון אבל ללא סיכוי ממשי. זה גם היתרון.

אלו תעודות שמאפשרות הסתכלות אל העתיד דרך השקעה בחברות הגדולות שבאמת יממשו אותו ובכל מקרה מרוויחות כסף ולא דרך הימורים על חברות קטנות שקשה לבדוק אותן.


 
לפיכך, אני סבור שכל אחת מהתעודות לחוד או שתיהן ביחד היא דרך טובה ליצר חשיפה לשוק המניות העולמי (הן כוללות מניות ממספר מדינות). מדובר בתיק מפוזר, עדכני ועם "טאץ ספקולטיבי שפוי". על ההבדלים ביניהן הן מבחינה טכנית והן מבחינת אחזקות נעמוד בהמשך הדרך ובתור התחלה אפשר לחלק את הפוזיציה בין שתיהן. כמובן שהתעודות הללו לא חסינות לירידות שוק.

עוד יתרון של התעודות הוא שהן מעניקות לנו רשימה של חברות מעניינות, שנבחרו על ידי מנהלי התעודות, ונוכל לבחור מתוכן מניות להשקעה מוגברת או לקבל חיזוק להשקעה שכבר יש לנו.
אחת המניות שמזמן שמתי עליה עין ובימים אלו מקבלת המלצות נלהבות היא SQ (SQUARE). מישהו אף הגדיר אותה כגוגל או כאמזון הבאה. ב – BLOK מחזיקים ממנה 4.2% משווי התעודה, קצת פחות מהאחזקה ב – IBM שגם מזמן מעניינת אותי.

הגרף של SQ מראה שהיא כבר עשתה כברת דרך אבל אני סבור שעם הרוח הגבית שמאחוריה, בתנודתיות כזו או אחרת, היא יכולה להמשיך לעלות. לטווח הקצר נבדוק שהיא לא יורדת מתחת ל – 40.5 דולר, הנקודה ממנה נפתח פער המחיר העולה ביום שישי (ראו גרף).
 
 
ובשביל לספק את היצר הספקולטיבי, נבדוק את שתי האחזקות הקטנות ביותר של BLOK:
XNET הסינית, ו -GCAP. הראשונה מעניינת בזכות תמיכה באזור ה – 15 דולר ופוטנציאל עליה לכיוון השיא. השניה מעניינת בזכות תבנית כללית של מעבר למגמת עליה ותמיכה פוטנציאלית ב – 8 דולר.

ואל תשכחו להנות מהדרך ולוודא שפעילות המסחר בוול סטריט היא לטובת החיים ולא על חשבונם.

זיו סגל
---
הערה: אין הנאמר בבלוג זה מהווה תחליף ליעוץ השקעות המתחשב בצרכים ובנתונים של כל אדם. זיו סגל עשוי להחזיק בניירות הערך המוזכרים בבלוג זה עבור עצמו ו/או עבור לקוחותיו.