מה שלומכם?
הכיוונים שמנחים אותנו כאן לאחרונה מוכיחים את עצמם כך שגם מניות הסחורות למעגליהן וגם פוזיציות אחרות מתקדמות יפה. אסור כמובן לשכוח שיש רוח גבית מוול סטריט שעוזרת מאוד ויחד עם זאת, לא כל המניות נהנות ממנה ואני מאוד מנסה להימנע ממניות שנמצאות ברמות שיא ושיכולות לתקן באופן משמעותי למטה.

היום אני רוצה להרחיב על מניית TWTR. התייחסתי אל הפוטנציאל שלה בשבוע שעבר. מדובר במנית "מפנה" גם כלכלית וגם טכנית. אחרי שנתיים של התארגנות בתחתית (בהשוואה לשוק שזינק קדימה) נפרצה ביום שישי ההתנגדות ב – 24.9 דולר ופריצה זו, אם תחזיק מעמד בשבוע הבא, תהיה סימן לפוטנציאל עליה משמעותי עם תמיכה באזור ה – 24.9 דולר שאמורה להגביל את הסיכון. בתרשים המצורף שרטטי את יעדי העליה על פי יחסי פיבונאצ'י על מנת שנוכל לעקוב אחרי התקדמות מגמת העליה אם אכן תתפתח.

מניית TWTR

 

עוד פריצה מסתמנת היא בתעודת הסל SEA שמיצגת את מניות סקטור הספנות. נראה לי שגם סקטור זה, ביחד עם עלית מחירי הסחורות וההובלה הימית וכסקטור שמגיב מאוחר לגאות כלכלית, יהווה בסיס לתיק השקעות של 2018. בתרשים המצורף שרטטי את המשולש בו נסחרה התעודה ואותו היא פרצה כלפי מעלה. נפח המסחר הוא לא גבוה כך שכדאי לגלות מעט סבלנות לתנודתיות הנובעת ממסחר דליל.
 

מניית SEA
 
אם רוצים מניה בודדת מהסקטור, שמתי עין על EURN. תוכלו לראות את אותה תבנית של שינוי מגמה, תמיכה מעל אזור ה – 8.8 ופוטנציאל טיפוס. מכיוון שהשער ה"אופטי" שלה הוא די נמוך (הכוונה היא לשער המניה שפסיכולוגית נראה זול, ללא קשר לשווי השוק או המכפיל של המניה) אזי היא יכולה להיות משחק מעניין למרות שמדובר בסקטור "כבד".
 
 
מניית EURN

אז הנה אנחנו ממשיכים לפתח את רשימת המניות הייחודית שלנו שמנסה לשלב בין יציבות של מניות שיש להן בסיס תמיכה ופוטנציאל משמעותי לעליה, זיהוי סקטורים (סחורות, ספנות) וחיפוש הזדמנויות בענפים החמים של השוק: מריחואנה ומטבעות דיגיטאליים. אחת הפריבילגיות של משקיע עצמאי היא להתמקד במה שעושה עבורו כסף ללא צורך להדבק לתבניות מיושנות. אנחנו מנצלים את היתרון הזה.

ואל תשכחו להנות מהדרך ולוודא שפעילות המסחר בוול סטריט היא לטובת החיים ולא על חשבונם.

זיו סגל
---
הערה: אין הנאמר בבלוג זה מהווה תחליף ליעוץ השקעות המתחשב בצרכים ובנתונים של כל אדם. זיו סגל עשוי להחזיק בניירות הערך המוזכרים בבלוג זה עבור עצמו ו/או עבור לקוחותיו.