מה שלומכם?
על פי הפילוסופיה הסינית העתיקה, כוחות מנוגדים, יין ויאנג, הם אנרגית החיים. לילה ויום, קצוות הסוללה (פלוס ומינוס), גאות ושפל. אני חושב שכדאי לנצל את הפגרה במסחר עד יום שלישי בשביל להעמיק בזה קצת. ממליץ על הספר "דרך הנהר" של אלן ווטס בתור התחלה.

אני מעריך שאחרי תקופה ממושכת כל כך של עליות, שנראית לכאורה חלקה על הגרף של ה – ,S&P500 ולאור העובדה ששנת הנשיאות השניה של נשיא אמריקני היא סטטיסטית לא שנה טובה בשווקים (אם כי דונלד טראמפ הוא כנראה נשיא שובר סטטיסטיקה במובנים רבים) נראה יותר תנודתיות וכן שונות רבה יותר בין גלי הסקטורים השונים.


עיני כולם נשואות לימים הראשונים של ינואר לבחון את הלך הרוח. סגירת המסחר ביום שישי (ראו גרף נרות של ה – S&P500 שלהלן) הגבירה את המתח שכן בדקות האחרונות המדד ירד אל מתחת לאזור התמיכה ששמר עליו בימים האחרונים. לא צריך להתרגש מזה יותר מדי שכן מדובר במסחר ממוחשב ברובו וביישור קו של פוזיציות סוף שנה ואפשר להתייחס לזה רק כרמז לעליית המתח הצפויה.

סגירת המסחר, יום שישי 29.12.2017

בשביל לצלוח את 2018 צריך בין היתר להתייחס התייחסות רבה יותר לסקטורים. מצד אחד לסקטורים ה"חמים" והקופצניים כמו מניות המריחואנה הרפואית אליהן כבר התייחסנו כאן מזמן ומניות המטבעות הדיגיטאליים שרק מתחילות את הכניסה הפראית שלהן (פראית זה אומר תנודתית שקשה לרכב עליה) ומצד שני לסקטורים מסורתיים שמתחזקים לקראת השנה החדשה. לסקטור הפיננסים כבר התייחסנו עם WFC.

שימו לב להתחזקות סקטור הסחורות.
תעודת הסל GDX התחזקה בשבוע האחרון וסימנתי עבורכם בגרף את יחסי פיבונאצ'י למעקב. מעל 24 דולר זה יהיה סימן חיובי להמשך. התחזקות ראינו גם במניות האנרגיה אליהן התייחסנו.

תעודת הסל - GDX

עוד דרך לרכיבה על סקטור הסחורות היא תעודת הסל של ברזיל – "מדינת הסחורות", EWZ, שיש לה בסיס תמיכה רחב ופוטנציאל לעליה. בכלל את השנה אני מתחיל עם פיזור עולמי. תעודת הסל של המריחואנה הרפואית היא קנדית (HMMJ) ודברנו כבר על סין, לרבות CQQQ, הודו ועכשיו ברזיל. אני חושב שזו דרך טובה להתמקם לקראת השנה החדשה.

תעודת הסל - EWZ

עוד סקטור שאשים עליו עיין השנה הוא סקטור ה – REITS. אלו הן מניות חברות הנדל"ן שמחלקות דיבידנד גבוה. טכנית שמתי עין על BRX. תראו את הגרף ותבינו לבד.

מניית BRX

ומהמניות הקשורות למסחר במטבעות דיגיטליים (ומזכיר שכאן זה הכי קרוב לקזינו שיש כי חלק מהחברות רק קושרות מלאכותית את שמן לתחום ורובן רק מכריזות על כיוונים לא ידועים בענף לא ידוע), שמתי השבוע עיין טכנית על SRAX. היא התנהגה יפה גם ביום שישי אז מעריך את זה.

ואל תשכחו להנות מהדרך ולוודא שפעילות המסחר בוול סטריט היא לטובת החיים ולא על חשבונם.

זיו סגל
---
הערה: אין הנאמר בבלוג זה מהווה תחליף ליעוץ השקעות המתחשב בצרכים ובנתונים של כל אדם. זיו סגל עשוי להחזיק בניירות הערך המוזכרים בבלוג זה עבור עצמו ו/או עבור לקוחותיו.