מה שלומכם?
אז אנחנו שבוע אחד משנת 2018. שנה שיש סיבות פסיכולוגיות, סטטיסטיות וטכניות לכך שתהיה שנת תיקון למטה בשווקים.
אנחנו מגיעים לשנה הזו כאשר נראה שאף אחד לא באמת מפחד.

Apple בדרך להיות החברה הראשונה בעולם עם שווי שוק של טריליון דולר ומכפיל "נסבל" של 19 (לעומת קרוב ל-300 של אמזון).
מניות חברות המריחואנה הרפואית נכנסו ל"היי" והן כנראה הבחירה הטובה ביותר שלי השנה. הביטקוין טורף את כל החושים ואת כל ההבנות ביחס למטבעות, שווקים, בועה או פוטנציאל.
נוסיף לזה נסיקה של מניות סיניות, הודיות ומה לא ונראה שאנחנו בעיצומה של מסיבה מטורפת שנראה שעדיין פוסחת על הרבה משקי בית בתפקודם כמשקיעים פרטיים.


תיק ההשקעות המתגבש אצלי משקף אולי את כל האמור לעיל. מצד אחד אני מחזיק מניות אנרגיה וסחורות שהן אמורות להגיב באיחור לחגיגה העולמית, מחזיק גוגל ואפל כנציגות מניות הסנטימנט, התחלתי לקנות בנקים (המלצה כאן על WFC בשבוע שעבר) לקראת העלאות ריבית, מחזיק מניות סיניות, מניות הודיות את תעודת הסל של המריחואנה הרפואית אותה הצגתי כאן זה מכבר (HMMJ) ועוד החזקות ספציפיות שנבחנות ברמת מניה – גרף.

באווירה הזו אני נכנס לשנה החדשה. עם תיק מגוון, משקף את ה"סדר העולמי החדש" ועירני ככל האפשר לאפשרות להתחלה של תיקון למטה.

בעקבות כך נראית לי מעניינת תעודת הסל של מניות הטכנולוגיה הסיניות. הסימבול הוא CQQQ (מזכיר את אחותה האמריקאית) והיא דרך מעניינת להיחשף לשוק הסיני. ניתן לראות על הגרף  שיש לה תמיכה ב – 58 דולר ותמיכה של הממוצע הנע ל – 89 יום.

תעודת הסל CQQQ

החלטתי גם להתחיל לנסות למפות ולבחון את מניות ענף הביטקוין והמטבעות הדיגיטליים. מכיוון שמתפתח מסחר רשמי בחוזים על הביטקוין ויותר ויותר מניות מהתחום נסחרות בבורסה, לא אתעלם מזה. זהו תחום תנודתי, כאוטי ובחיתוליו אבל בבסיסו יש תהליך שאולי הוא בלתי הפיך. הרבה מהחברות עשויות להיות סוג של בועה ואני רחוק מלזהות את אלו שלא ולכן זהו מסע למידה. אשתף אתכם בו ואשמח גם לרעיונות ותובנות מכם.

מצרף צילום מסך עבודה מסוג אלו שאני עובד איתם שמרכז מניות שקראתי עליהן כקשורות לענף, את מדד הביטקוין בבורסת ניו יורק ואת תעודת הסל העוקבת (בפרמיה גבוהה!!!). ניתן לראות את ההתנהגות הדומה וזה מובן. אני לא יודע להצביע כרגע על איכות או פוטנציאל כלכלי של החברות ואפילו אם יש מאחוריהן משהו ממשי. סביר להניח שמכיוון שהביטקוין הוא תעלומה, אז הקושי לאבחן את החברות האלו הוא גדול עוד יותר.


גרף מעניין הוא של OTIV שנתמכת מעל אגד הממוצעים הנעים. יש נפח מסחר ער במניה והשער ה"אופטי" שלה נמוך כך שלסוחרים שוחרי ריגוש היא מעניינת. מעניין אם היא תעלה בשבוע הבא כפי שמתבקש מתמיכת הממוצעים ואז נתחיל לטפח איזה שהיא אשליה של הבנה טכנית...

מניית OTIV

ואל תשכחו להנות מהדרך ולוודא שפעילות המסחר בוול סטריט היא לטובת החיים ולא על חשבונם.

זיו סגל
---
הערה: אין הנאמר בבלוג זה מהווה תחליף ליעוץ השקעות המתחשב בצרכים ובנתונים של כל אדם. זיו סגל עשוי להחזיק בניירות הערך המוזכרים בבלוג זה עבור עצמו ו/או עבור לקוחותיו.