ביטקוין. ביטקוין. ביטקוין.
אין אדם אחד שלא שמע את המונח הזה בחודשים האחרונים.
המטבע הדיגיטלי זוכה לסיקור תקשורתי רב ומיום ליום רק שובר שיאים ונסחר בעליות מטורפות.

למרות כל ההתלהבות, מסתבר שקניית ביטקוין היא פעולה די מורכבת: צריך לפתוח ארנק דיגיטלי, לקנות את המטבע מחברות מסוימות שמאפשרות מכירה וקנייה, או מאנשים פרטיים (פעולה שמלווה בדר"כ בעמלה גבוהה של 5% בממוצע). מנגד לכך, פעולה פשוטה יותר שתאפשר חשיפה לתנועת המטבע היא קניית מניות או תעודות סל שקשורות לתחום ונסחרות בבורסה.אנחנו בג'נרל טרייד חסכנו לכם את המחקר, וריכזנו לכם במקום אחד מספר חברות ומניות שקשורות לתחום המטבעות הדיגיטליים וטכנולוגיית הבלוקצ'יין (הטכנולוגיה שעליה מתבסס הביטקוין):

חברת OverStock.com (OSTK) - חברת הריטייל הראשונה שקיבלה את המטבע כדרך תשלום לגיטימית. החברה מפעילה אתר אינטרנט שבו היא מאפשרת ללקוחות פרטיים לקנות מספקים את המלאים הנותרים שלא נמכרו (כלומר, המלאי שנשאר אצל הספק שהוא לא הצליח למכור ללקוחות העסקיים שלו) במחירים מוזלים. כמו כן, החברה הודיעה לא ממזמן כי היא מתכננת להנפיק מטבע דיגיטלי משלה (פעולה שנקראת ICO) - דבר שעניין את המשקיעים בוול סטריט וגרם לקפיצה חדה בערך של המניה.
חברת Long Fin (LFIN) - חברת פתרונות פיננסים שהונפקה רק בשבוע שעבר בוול סטריט וכבר הספיקה לקפוץ ביותר מ-300%. הסיבה לקפיצה המטורפת היא פרסום החברה שהודיעה כי קנתה את חברת Ziddu.com שתספק לה פתרונות הלוואה באמצעות טכנולוגיית ה-Blockchainחברת Nvidia (NVDA) - חברת נבידיה היא אולי החברה המוכרת ביותר ברשימה שלנו היום. החברה מייצרת כרטיסים גרפיים ומעבדים לכל סוגי הלקוחות. החברה נהנת מהתנועה של המטבע מהסיבה הפשוטה שבכדי לכרות ולייצר ביטקוין צריך כרטיסים גרפיים ומעבדים חזקים - דבר שגרם לעלייה במכירות וכמו כן לעלייה בערך במניה.חברת Advanced Micro Devices (AMD) -
המתחרה הגדולה ביותר של ניבידיה היא חברת AMD המוכרת. גם AMD נהנת מהצמיחה בענף המטבעות הדיגיטליים, אך לעומת נבידיה, אפיקי הפעולה שלה צרים יותר.החברות CME ו-CBOE (סימבול זהה ל2 המניות) - 2 בורסות החוזים הגדולות בעולם השיקו בשבוע שעבר את האפשרות לסחור על חוזיים שעוקבים אחרי תנועת הביטקוין. פעולה זו צפויה למשוך לקוחות חדשים לתחום החוזים העתיידים ותאפשר לחברות להגדיל את כמות הלקוחות הפוטנציאליים שלהן.

חברת Riot Blockchain (RIOT) -
חברת ביוטכנולוגיה לשעבר שהחליטה לבצע רה-ארגון ולשנות לגמרי את כיוון החברה ולהתמקד בטכנולוגיית הבלוקצ'יין והקריפטוגרפיה. כתוצאה מכך, החברה תפעל לשפר את טכנולוגיות הבלוקצ'יין עליהם מושתתים של המטבעות ביטקוין ואטריום.
רוצה לקבל פרטים נוספים על איך לסחור במניות הביטקוין והבלוקצ'יין? לחץ כאן >>