מה שלומכם?
בשבוע שעבר כתבתי בשבחן של המלצות על מניות שמתפרסמות לקראת שנה חדשה. כמובן שצריך לבחון מי ממליץ ומה ההיגיון שבהמלצה. צריך לזכור שאנחנו כאן בעניין של חיפוש היתרון שלנו כמשקיעים פרטיים המרוחקים ממעגלי המידע של המקורבים.

ישנם הרבה יתרונות ואחד מהן הוא חופש פעולה. אנחנו חופשיים לבחור כל רעיון, מכל מקור, להצליב רעיונות, לשלב בין ניתוח טכני וניתוח כלכלי, לטפח את האינטואיציה שלנו, לשבת על הגדר, להיות אגרסיביים כשצריך. אנחנו חופשיים לשמור על ראש פתוח, לא לפסול אוטומטית רעיונות ולא לקבל אוטומטית תחזיות ואסטרטגיות רק כי "מעונב בעל שם" חתום עליהם.

אחד ממקורות הרעיונות המרכזיים שלי הוא בית ההשקעות אופנהיימר. מדובר בבית השקעות אמריקאי בסדר גודל בינוני שמתרכז בהמלצות שרלוונטיות לטובת היתרון היחסי של משקיעים פרטיים ומוסדיים לא גדולים מדי. לכן תמצאו ברשימות ההמלצות שלהם גם מניות עם שווי שוק בינוני וקטן.

ל – 2018 ממליצים באופנהיימר על שני סקטורים: פיננסים ותחבורה.
מניה שכבר חופפת לרשימה מהשבוע ומהשבוע שעבר היא של חברת התעופה דלתא – DAL. המניה מתנהגת יפה בינתיים, מאז הצגתי את הרעיון בשבוע שעבר, וההמלצה הצולבת מחזקת את הביטחון בפוזיציה. כאמור, הצלבת מידע היא כלי יעיל ושימושי למשקיע הפרטי.היום אתייחס להמלצה על מניית הבנק וולס פארגו - WFC שהיא גם אחת האחזקות הוותיקות של וורן באפט (שדרך אגב גם על המניה שלו ממליצים באופנהיימר).
כמו מניות אחרות, אנחנו "נאלצים" כאן להתמודד עם מניה שהיא ברמת שיא. לשם כך אני נעזר בזוויות שונות של הניתוח הטכני גם לקבלת החלטה וגם לניהול
סיכונים.
מצרף כאן שלושה גרפים להמחשה:

1. תרשים הקו. בתרשים רואים את השיא האחרון שעכשיו אמור להיות רמת תמיכה. מתחת לרמת התמיכה תמוקם פקודת ההגנה.


2. תרשים המקלות היומי. התרשים מראה את הגל העולה החדש שמתפתח וכמו כן תמיכה באזור ה – 56 דולר. לכן, משקיעים לטווח ארוך יותר יכולים להיות סבלניים לירידה עד השער הזה וזוהי גם נקודה עתידית טובה לבחינה של כניסה או הגדלת פוזיציה.


3. תרשים ה – X ו – O שהוא תרשים לטווח ארוך שנמצא בתבנית של עליה ונתן איתות חיובי ב – 29 בנובמבר.


לסיום אזכיר כי חלק מהיתרונות שלנו כמשקיעים פרטים זו גם היכולת שלנו לנטרל רעשים. לבחור מניות בקפידה, לזרום איתן ולא לקפוץ מדבר לדבר. כך למשל הזרימה שלנו עם מניית DAL מהשבוע שעבר.

ואל תשכחו להנות מהדרך ולוודא שפעילות המסחר בוול סטריט היא לטובת החיים ולא על חשבונם.
זיו סגל
---

הערה: אין הנאמר בבלוג זה מהווה תחליף ליעוץ השקעות המתחשב בצרכים ובנתונים של כל אדם. זיו סגל עשוי להחזיק בניירות הערך המוזכרים בבלוג זה עבור עצמו ו/או עבור לקוחותיו.