מה שלומכם?
חילופי שנים לא אמורים לעשות שינוי משמעותי בכל הקשור להשקעות. סך הכל, רווחי החברות, הכלכלה ונתוני מאקרו ומיקרו לא ממש מודעים לאיזה מספר מסתיימת בו השנה. אולם, בכל סוף שנה, ניכרת תכונה רבה. סיכומים, תיסכול מהמניות שעלו הרבה אבל לא אצלנו ובעיקר תרחישים ואסטרטגיות לשנה החדשה. ואם הריטואל קיים, יש לו משמעות שכן בני אדם הם אלו שמשקיעים במניות וקובעים את כיוון השוק ובכל מקרה, כל הזדמנות להתבונן על תהליך ניהול ההשקעות שלנו, על התיק, על האחזקות ולזקק מחשבות לעתיד היא הזדמנות טובה.

ההערכות הרווחת לגבי השוק כולו היא הערכות לירידות. אתייחס לכך בעתיד. היום אני רוצה להתייחס לאוצר שנקרא המלצות מניות ל – 2018. אני קורא לרשימות האלו אוצר משתי סיבות:
1. הן מאפשרות לנו לרענן את מאגר הרעיונות שלנו.
2. המומחים שמספקים את הרעיונות מקדישים מחשבה לבחירה של חופן ההמלצות שלהם. הם ישתדלו שמה שלא מושלם לא יהיה ברשימה. לכן אנחנו נהנים כאן מקצפת הניסיון והאינטואיציות של מומחים.
אני נוהג לבחון את ההמלצות האלו, לאגור אותן ולבדוק אותן על הגרף לצורך החלטה מה אני בוחר לתיק.

השבועון המשובח בארונ'ס פרסם רשימה של 10 מניות ל-2018:
GOOG, DAL, BRK.A, VLKAY, PXD, AMAT, EPD, ALLY, ANTM, USFD.
כמו מניות רבות אחרות, חלקן נמצאות גבוה גבוה על הגרף, לא בנקודה שמשרה נוחות לכניסה טכנית לפוזיציית רכש. זה בסדר כי לשם כך יש רשימות מעקב. המתנה להזדמנויות. מבין המניות ברמות שיא אני מרגיש נוח גם עם GOOG שכן עלייתה מדורגת ויש לה תמיכה באזור ה – 1000.

עמדה טכנית נינוחה אני מוצא בגרף של חברת התעופה דלתא – DAL.
הסיבה: תמיכה חזקה מאוד באזור 49-50 דולר ופוטנציאל לעליה אחרי תקופת הדשדוש הממושכת.


וגם מניית פולקסוואגן, VLKAY, שאומנם הגרף שלה נראה די תלול אבל העליה שלה מעל ההתנגדות ב – 37 דולר, רמת שפל מהותית מהעבר, היא סימן חיובי.
אז הנה 3 מ – 10 להתחיל איתן ואמשיך לחפש רעיונות טובים.ואל תשכחו להנות מהדרך ולוודא שפעילות המסחר בוול סטריט היא לטובת החיים ולא על חשבונם.

זיו סגל

הערה: אין הנאמר בבלוג זה מהווה תחליף ליעוץ השקעות המתחשב בצרכים ובנתונים של כל אדם. זיו סגל עשוי להחזיק בניירות הערך המוזכרים בבלוג זה עבור עצמו ו/או עבור לקוחותיו.