מה שלומכם?
בחודש נובמבר קבלנו עליות שערים, ממש על פי הסטטיסטיקה השורית של חודש זה. עם סיום קצת דרמטי כפי שניתן לראות על תרשים ה- bar (מקלות) המצורף. קפיצה חזקה ביום חמישי, תנודתיות גבוהה ביום שישי כאשר הסגירה ביום שישי נמוכה מיום חמישי, הגבוה של שישי נמוך מהגבוה של חמישי וכך גם השער הנמוך של שישי נמוך מזה של חמישי.את המסחר בחודש דצמבר נתחיל בהערכות לאפשרות של התחלה אדומה עם מבחן תמיכה ראשוני ל - S&P500 ב – 2600. מעניין יהיה לחוש את השוק ולראות האם משקיעים פועלים בכיוון של נעילת רווחים ומימוש אחזקות או להיפך, לוקחים את המסיבה עד הסוף. בשני המקרים חודש דצמבר עשוי להיות תנודתי ותזזיתי.

ביטקוין
הלך רוח של מסיבה ניתן לזהות במסחר בביטקוין. מעטים, ואני לא ביניהם, מבינים מה בדיוק קורה (או אולי כורה...) עם הביטקוין, מה ה"שווי שלו" ומה יש בו מעבר להוכחה לעוצמה של התלהבות המונית ולמשיכה המונית אל מכונת כסף. מקרים רבים, מבועת הצבעונים ועד משבר הסאב ומקרים של חברות כמו אנרון או כמו מכונת הכסף של מיידוף מסתיימים בהתרסקות ובהתפכחות. עד ההתפכחות, מעטים מצביעים על כך שהמלך הוא עירום כי מנטאלית זה קשה. העובדה שיש כוונות להציע מכשירים פיננסיים מבוססי מטבעות דיגיטאליים מחזקת את הביטחון בהם ואולי את פוטנציאל העליה שלהם לטווח הקרוב אבל זכרו שמשבר הסאב פריים היה בסופו של דבר עוצמתי בגלל הררי המכשירים הפיננסיים שהתרוממו על בסיס אותן הלוואות.אם הביטקוין ומדדי המניות משקפים את מצוקת אפיקי התשואה על הכסף הנובעת מריבית אפסית, הרי שמתי שהוא האוויר יצא מהכדור הפורח. אתם יכולים להתחיל מלבדוק את עצמכם בעניין. אם אתם מוצאים את עצמכם נסחפים לשוק המניות ולביטקוין מהסיבות של קנאה באחרים שמרוויחים ותסכול מהכסף שלכם שיושב בפק"מ, זה אומר אולי שיש עוד אפשרות לדחוס אוויר בכדור אבל כשהוא יתפוצץ, הוא יהיה גבוה מעל הקרקע וכמעט שלא יהיו ניצולים. בחירה שלכם אם להצטרף לריחוף או לרדת.

בזירת המניות
עדיין ניתן למצוא מניות שנמצאות קרוב יותר לקרקע. אל המניות מהשבוע שעבר שמתנהגות לא רע אוסיף השבוע את GILD שנראה שמפתחת מגמת עליה ונתמכת מעל הממוצעים הארוכים.ואל תשכחו להנות מהדרך ולוודא שפעילות המסחר בוול סטריט היא לטובת החיים ולא על חשבונם.
זיו סגל

----

הערה: אין הנאמר בבלוג זה מהווה תחליף ליעוץ השקעות המתחשב בצרכים ובנתונים של כל אדם. זיו סגל עשוי להחזיק בניירות הערך המוזכרים בבלוג זה עבור עצמו ו/או עבור לקוחותיו.