מה שלומכם?

מדדי המניות בוול סטריט המשיכו לזחול כלפי מעלה וה – VIX נרגע כך שבינתיים, למרות שאנחנו עוקבים מקרוב, לא קבלנו סימן לתפנית. כמובן שעליית השווקים היא תוצר של עליה ממוצעת של המניות המרכיבות את המדדים כך שיש מניות שיורדות ויש כאלו שעולות יותר מהיורדות. כל עוד השוק לא יורד, המאמץ מכוון לאיתור המניות שנותנות יחס סיכוי-סיכון טוב.

AUO אליה התייחסתי בשבוע שעבר הוכיחה את עצמה כדוגמא טובה. אנחנו מחפשים תמיכה ופוטנציאל לעליה, רצוי משולב בין הטכני לכלכלי.

היום אבקש להתייחס לסחורות. נראה שסקטור זה אחראי לממוצע החיובי של המדדים. אחרי הזהב אנחנו עוקבים כאן כעניין שבשגרה אז נבחן היום שלוש דוגמאות נוספות.
נתחיל בסקטור האנרגיה.
XLE היא תעודת הסל המייצגת את משקל הסקטור במדד ה – S&P500 ונראה שהיא מתבססת מעל 66.5$, שם תומכים בה הממוצעים הכבדים, ויכולה לפתח מהלך עליה נאה.
אני שמתי עין על SLB החבוטה בעקבות המלצה שקראתי. חוץ ממחיר זול אין עדיין סימן טכני למומנטום אבל על פי האינדיקטורים הטכניים, נראה שלחץ המוכרים נרגע.

מומנטום אפשר למצוא במניית חברת המתכות BHP. כך למשל המניה עלתה ביום שישי באחוז לעומת עליה נמוכה יותר של מדד ה – S&P500. יש לה בסיס תמיכה יפה מעל 40 דולר שמשלים מהלך היפוך מגמה מירידה לעליה של שלוש שנים ונראה שהיא יכולה להמשיך לעלות.


מניות אלו מצטרפות למניות כמו
X שהתייחסתי אלי כאן ולתעודת הסל GDX המייצגת את חברות כרית הזהב הגדולות.

מכיוון שלא שמים את כל הביצים בסל אחד, אפשר לחפש עוד רעיונות מסחר והשקעה שאינם תחת זרקור הכותרות.
למשל
FMX, ה"קוקה קולה" של מקסיקו. גם אליה הגעתי דרך המלצה שקראתי והגרף נראה עולה מעל רמת תמיכה.

שימו לב שלמרבית הרעיונות אני מגיע דרך בדיקת גרף אחרי המלצה כלכלית. כך אני נותן יותר סיכויים לבחירות שלי.

ואל תשכחו להנות מהדרך ולוודא שפעילות המסחר בוול סטריט היא לטובת החיים ולא על חשבונם.

זיו סגל

הערה: אין הנאמר בבלוג זה מהווה תחליף ליעוץ השקעות המתחשב בצרכים ובנתונים של כל אדם. זיו סגל עשוי להחזיק בניירות הערך המוזכרים בבלוג זה עבור עצמו ו/או עבור לקוחותיו.

אם עדיין לא הכרתם - נסו את המערכת שלנו למסחר בשוק ההון האמריקני.