מה שלומכם?

בשבוע שעבר הקדשתי את כותרת הבלוג ל – VIX. המדד הזה שמשקף את פרמיית הסיכון על אופציות באמת נתן קפיצה ונרגע לקראת סוף השבוע. השאלה האם הייתה זו פאניקה רגעית או שזה סימן לכך שלאט לאט נפערים סדקים במגמה העולה תלווה אותנו לשבוע הקרוב.

אזכיר רק את מסגרת הדיון: סטטיסטית, חודשים נובמבר-דצמבר-ינואר נחשבים לחודשים הטובים בשנה. אז ללכת נגדם זה מסוכן. אבל, סטטיסטית, אם ינואר לא טוב, יש סיכוי שכל השנה לא תהיה טובה. כלומר, אם נתחכם ונאמר שאנחנו חוששים ש – 2018 לא תהיה טובה, אפשר לצפות את זה גם מינואר ואולי מסיומה של 2017 כשאנשים יתחילו לנעול רווחים ולמכור מניות.

זו תיאוריה נחמדה (כרגע היא כנראה רק שלי כי לא נתקלתי בה. אם תתקלו אשמח לקרוא), אבל אסור להתאהב בה. נכון שבשביל להרוויח בשוק צריך יתרון יחסי אבל בדרך כלל השוק מנצח.

המחקר שלנו ביחס לתיאוריה יעבור השבוע גם למתנדים ואולי גם לזהב. בגרף המתנדים שצרפתי כאן רואים, מלמעלה למטה, את ה – CCI, RSI וסטוכסטיק. גם אם אתם לא מכירים כל אחד מהם, שימו לב לשני דברים. הם ירדו מתחת לרמה הנמוכה יותר מהירידה הקודמת ונמצאים על קו האמצע שלהם. אם יחצו את קו האמצע בהמשך זה יכול להיות עוד סימן שספינת השוק מתחילה להסתובב.

והזהב. מצורך גרף של תעודת הסל של הזהב - GLD. חצתה שוב כלפי מעלה את כל הממוצעים והגיעה אל מבחן פיבונאצ'י הראשון ב – 123 בערך. העליון שוכן ב – 125 לערך. אלו הן עוד נקודת שפריצה שלהן כלפי מעלה יכולות להעיד משהו על שינוי סנטימנט לרעה בשוק.

המסר הוא לחשוב ולעקוב. חושבים על תרחישים אבל נותנים להם כבוד רק אם הם מתממשים. עד אז זו רק מחשבה. נכון לעכשיו, המחשבה שהתחלתי לגלגל כאן עדיין לא הופרכה. זה אולי נותן לה נקודה או שתיים.

במקביל אפשר להמשיך לחפש הזדמנויות במניות ספציפיות. השבוע אפנה תשומת לב למניה עם שער אופטי נמוך, AUO, שער שמוסיף לפוטנציאל. שווה לבדוק אותה בין 4.20 ל-4.30. אם תצליח לעלות מעל 4.30, יש סיכוי למהלך יפה.


ואל תשכחו להנות מהדרך ולוודא שפעילות המסחר בוול סטריט היא לטובת החיים ולא על חשבונם.

זיו סגל

הערה: אין הנאמר בבלוג זה מהווה תחליף ליעוץ השקעות המתחשב בצרכים ובנתונים של כל אדם. זיו סגל עשוי להחזיק בניירות הערך המוזכרים בבלוג זה עבור עצמו ו/או עבור לקוחותיו.