מה שלומכם?
נראה שמשתי ההבחנות שליוו אותנו בשבועות האחרונים (הסתמכות על מגמת העליה כל עוד היא נמשכת ועליה ברמת העצבנות) נותרנו עם יותר מגמת עליה ופחות עצבנות. עכשיו, משנכנסנו לתקופה שסטטיסטית נחשבת לשלושת החודשים הטובים בשנה (נובמבר – ינואר) הגיוני לתת משקל רב יותר למגמת העלייה.מדד ה – S&P500 הוכיח את עוצמתו ביום שישי כשעלה מעל 2583 וסגר פער מחיר מתחילת החודש.

האסטרטגיה שאני נוקט בה בימים אלו היא חיזוק פוזיציות שעובדות עם מניות שעוצמתן גבוהה מעוצמת המדד (נבדק על ידי אינדיקטור שנקרא RS) ופוזיציות במניות עם פוטנציאל, וסגירה מהירה יחסית וחסרת סבלנות של פוזיציות מפסידות. זאת בשביל לנסות למצות את מה שעוד נשאר ממהלך העליות. עוד על מסחר במניות אמריקאיות.
האמון שנתתי ב – Apple הוכיח את עצמו ונראה שהמניה אכן מאיצה על רקע השקת האייפון 10. פקודת הגנה על פוזיציית רכש ממוקמת על פי הגרף מתחת ל – 168. זו הנקודה ממנה נפתח פער המחיר העולה ביום שישי. הכיוון הכללי נראה טוב.

מניית AAPL

היום חשבתי להפנות את תשומת לבכם לשתי נקודות טכניות:

הראשונה היא התחזקות סקטור האנרגיה המיוצג על ידי תעודת הסל XLE. נראה שלאט לאט היא מתבססת מעל הממוצעים הנעים ומתחילה לצבור עוצמה בהשוואה למדד ה – S&P500. היא יכולה גם להיות סוג של מנוע אחורי שדוחף את המדד קדימה.
מי שרוצה יותר אקשן בסקטור, יכול לבחון מניה שנתקלתי בהמלצות לגביה: GPOR. הממוצע הנע ל – 50 יום עומד על 13.7 בערך ואם המניה תחזור להיסחר מעליו (ירדה קצת אחרי פרסום דו"ח) זה יהיה סימן חיובי.

הנקודה הטכנית השניה שחשבתי לציין היא שלקראת ינואר, כדאי לבחון קניה של מניות שירדו הרבה השנה, כאלו שמנהלי השקעות מכרו בשביל לא להיתפס עם פוזיציות גדולות בהן (מי אמר טבע?) וישובו לקנות בינואר כשיחפשו מציאות. GE יכולה להיות אפשרות מעניינת שכן היא השלימה תיקון פיבונאצ'י של 61.8 אחוזים ממהלך העליה המשמעותי האחרון.

מניית GE


לסיום אציין ששמתי עיין גם על NKE שנראה שחוזרת למסלול העליה.

מניית NKE

ואל תשכחו להנות מהדרך ולוודא שפעילות המסחר בוול סטריט היא לטובת החיים ולא על חשבונם.

זיו סגל

----
הערה: אין הנאמר בבלוג זה מהווה תחליף ליעוץ השקעות המתחשב בצרכים ובנתונים של כל אדם. זיו סגל עשוי להחזיק בניירות הערך המוזכרים בבלוג זה עבור עצמו ו/או עבור לקוחותיו.