מה שלומכם?
השבוע החולף היה מוצלח ביחס לרעיונות של הפוסט הקודם. נראה שהקו שכולל את סין, הודו, מתכות ותחבורה ימית ואווירית קיבל חיזוק. יש קשר בין המדינות והענפים הללו למחזוריות הכלכלית שבה אנחנו נמצאים (עמוק בתוך ההתאוששות הכלכלית).

זה הזמן להנות מהטיסה, לזכור שהכל, אבל הכל, זה סיפורים שאנחנו מספרים, בין אם הם עובדים ובין אם הם לא עובדים ולנצל את זה ש"הולך לנו" עכשיו לפנות את הזמן לאימון מנטאלי. בייחוד לאור זכייתו של פרופ' ת'אלר בפרס נובל, זכיה ששוב מפנה את הזרקורים אל ההבנה שמשקיעים מקבלים החלטות השקעה שגויות ומוטות בשל תעתועי התודעה.בשביל להרגיע את האדרנלין, הנה עוד רעיון השקעה מתחום המתכות: STDL. מה שמעניין במניה הזו הוא שהיא דשדשה באזור שיא במשך זמן רב. לכן יש לה מומנטום כללי חיובי (שיא) ופוטנציאל עליה משמעותי במקרה שהיא תצליח לפרוץ את השיא ההיסטורי באזור ה- 38 דולר.

מניית STLD

עכשיו בואו נעשה רגע תרגיל מנטאלי. מה חוויתם ביחס לבלוג הזה בתחילת השבוע? X ירדה חדות, CMC ירדה לפני שזינקה 10% ונראה היה שאנחנו חוטפים בפנים. תחושת ההצלחה של סוף השבוע שמורה רק למי שהתנהל נכון עם הרעיונות. אז בואו נתחיל היום לדבר על מה זה להתנהל נכון עם רעיון ונרחיב בעתיד ובמועדון המשקיעים.

מניית CMC
 
1. לזכור שרעיון זה רק רעיון. סיפור. אין לו השפעה על המציאות. רעיון הוא טריגר לפעולה. המשך הפעולה צריך להיות בהתאם להתממשותו. לכן, בין אם עשיתם איתו משהו ובין אם לא, אל תיצמדו אליו.
 
2. בהמשך לטיעון הראשון, כשאתם פותחים פוזיציה, שימו עליה רק 20-40 אחוז מהסכום הסופי המתוכנן. רק אם הרעיון עובד, כלומר הפוזיציה מרוויחה יותר מיום יומיים, תגדילו. השיטה הזו אומנם לא מספקת את ההתלהבות מרעיונות חדשים וזה בדיוק התפקיד שלה. לתת לרעיונות חדשים מקום אבל תחת בקרה. והבקרה היחידה היא האם הם רווחיים.

3. התחילו לחקור את הדייטים הראשונים שלכם עם פוזיציות. מתי הם מוצלחים ומתי לא? זכרו שפעמים רבות רעיון שצץ אצלכם הוא תוצאה של מידע או כתבה או אירוע טכני שעוד נחשפים אליו ונלהבים לממשו. לכן תגובה מהירה יכולה לגרום לנו לשלם מחירים יקרים ולאבד כמה ימים עד שהפוזיצייה מתחילה להרוויח. תתחילו לנסח כללים שלכם מתי למהר ומתי לתת לרעיונות להבשיל ותכיילו אותם על פי הניסיון.

ואל תשכחו להנות מהדרך ולוודא שפעילות המסחר בוול סטריט היא לטובת החיים ולא על חשבונם.
זיו סגל

-----
הערה: אין הנאמר בבלוג זה מהווה תחליף ליעוץ השקעות המתחשב בצרכים ובנתונים של כל אדם. זיו סגל עשוי להחזיק בניירות הערך המוזכרים בבלוג זה עבור עצמו ו/או עבור לקוחותיו.