מה שלומכם?
ביום שלישי התקיים המפגש הראשון של מועדון ההשקעות בהנחייתי. המועדון נועד לאפשר לכל אחד להיות סוחר ומשקיע טוב יותר באמצעות השילוב של מיומנויות מנטאליות ומיומנויות מסחר וניתוח טכני. היה מאוד מרגש לחוש את האנרגיה והמוטיבציה והנכונות לעבודה מנטאלית לטובת רווחים טובים ויציבים יותר בשוק ההון.
במועדון עברנו על כמה רעיונות ובין היתר הצגתי את העובדה שמדד מניות התחבורה עלה לשיא חדש. עובדה זו היא גם אינדיקציה חיובית להשקעה בסקטור עצמו וגם אינדיקציה שורית לשוק. האינדיקציה עומדת בסתירה ל-BPI אליו התייחסתי בשבוע שעבר ולעובדה שה – S&P500 נמצא על הגבול העליון של שרוול מגמה עולה ואמור לתקן למטה. מצד שני, אם נסתכל על גרף תעודת הסל של הסקטור, IYT, נראה שביחד עם הפוטנציאל ארוך הטווח הנובע מפריצה של רמות התנגדות, היא גם נמצאת מתחת לקו המחזיר של שרוול המגמה העולה אז יש מקום לחשוב על תיקון למטה.

תעודת הסל IYT

קראתי שדחיפה גדולה למדד נתנו מניות הרכבות. לא עקבתי אחרי סקטור זה זמן רב אולם בכל מקרה, כמשקיע, אני מחפש את הגל שיהיה לא את הגל שהיה אז בדקתי שתי ETF ומצאתי אותם מעניינות.

הראשונה, JETS, מחזיקה במניות חברות מענף התעופה, ענף שנהנה גם מפריחת התיירות העולמית אבל סובל מתחרות הטיסות במחיר הנמוך ובכל פעם שמחירי הדלק עולים. התעודה חוזרת לעלות אחרי תיקון למטה ואני אוהב מצבים כאלו בהם אני קונה מעל אזור שפל. היא חצתה לאחרונה את הממוצע ל-50 יום כלפי מעלה וזה סימן חיובי ראשון, מהלך מעל 30 דולר יהיה סימן חיובי נוסף.

תעודת הסל JETS
השנייה קצת "שכוחת אל". הסימבול הוא SEA והתעודה מחזיקה מניות של חברות מתחום הספנות. כמו ספינה גדולה, היא נעה באיטיות, אבל במגמת עליה, במחיר טכני נוח ומעל תמיכת ממוצעים נעים. אם נהיה גם כלכלנים לרגע, בהנחה שהמגמה הכלכלית החיובית בעולם תימשך, אזי זה הזמן להשקיע בתחומים שפורחים מאוחר. ספנות, מתכות, מכונות וכו'.
תעודת הסל SEA
ואל תשכחו להנות מהדרך ולוודא שפעילות המסחר בוול סטריט היא לטובת החיים ולא על חשבונם.
זיו סגל
________________
הערה: אין הנאמר בבלוג זה מהווה תחליף ליעוץ השקעות המתחשב בצרכים ובנתונים של כל אדם. זיו סגל עשוי להחזיק בניירות הערך המוזכרים בבלוג זה עבור עצמו ו/או עבור לקוחותיו.