03/09/2017

שלום לכולם,
נתחיל השבוע עם הזהב, אחרי זה נלך לדברים יותר מתוחכמים. הזהב ותעודת הסל: GDX המחזיקה חברות כריה גדולות מתנהגים בכיוון האסטרטגיה שהצגתי כאן. אז אפשר לאמר שהם נוצצים. היופי במסחר בזהב הוא שיש בו הרבה אלמנטים פסיכולוגיים.
זה מה שאנחנו מחפשים בניתוח הטכני. תחשבו, פעם זהב היה מטבע. אחרי זה הוא הפך להיות אמצעי להגנה מנטאלית מפני אסונות הכלכלה המודרנית ומערכת הכספים שלה. והיום, למרות שכבר יש ביטקוין ושאר מטבעות הכרייה הדיגיטאלית, הזהב עדיין חי ובועט. זאת אומרת שבראש של הרבה משקיעים וסוחרים, רבים מהם משקי בית בכל העולם, הזהב הוא עדיין בית ונחמה כנגד איומי העולם. לקנות זהב זה כנראה כמו ללכת למאפיה ולקנות מאפה מסוכר עם קינמון כשאנחנו נמצאים בסערת רגשות. היופי במסחר מנטאלי שהוא כמו דאייה. פשוט נותנים לכסף לדאות על גלי הסנטימנט. החיסרון הוא שאם הרוח נחלשת, אפשר ליפול מהר שכן אין צורך כלכלי שיחזיק את המחיר. לדעתי, פריצת רמת ההתנגדות של הזהב עצמו (אליה התייחסתי כאן למפרע בשבוע שעבר) ופריצת קו המגמה היורד של משולש המסחר ב – GDX מאפשרים לסחור בכיוון הזהב.תעודת הסל GDX

סקטור הביוטכנולוגיה
אם אתם רוצים שילוב של רוח ברמה הגבוהה (מדע שמציל ומשביח חיי אדם) ופוטנציאל כלכלי, הסתכלו על סקטור הביוטכנולוגיה המיוצג בתעודת הסל IBB.

תעודת הסל IBB

הסקטור מתחזק ונראה כאחד ממנועי הדחיפה של השוק כרגע. אם IBB תפרוץ את 340, נקבל גם סימן להמשך עליה וגם נקודה עדכנית, 340, להגנה.
ונעלה לרמת השוק. נראה שהוא עוד לא מוכן לירידה. היא כנראה לא רחוקה ולא כדאי להירדם בשמירה. במקביל, אפשר למצות את מה שהרוח השורית עוד מאפשרת. זהב וביוטכנולוגיה הן אפשרויות רלבנטיות כרגע.
 מניות הבלו צ'יפ
נראה שגם מניות שירדו הרבה ועכשיו מתחילות להסתובב יכולות לתת פוזיציות יפות בהקשר של סיכוי סיכון. GE מעל 25 זו אפשרות אחת. יכולים לבדוק גם את IBM. מדובר במניות בלו צ'יפ, אחרי ירידה משמעותית, כך שאם הן יעלו הן יסבירו חלק מעלית השוק ואם נשקיע בהן והן יעלו, אז ההסבר יהיה מתוק יותר. עוד עוגת סוכר עם קינמון...


מניית GE

ואל תשכחו להינות מהדרך ולוודא שפעילות המסחר בוול סטריט היא לטובת החיים ולא על חשבונם. עוד על מסחר במניות בארה"ב.

להתראות בשבוע הבא
זיו סגל