שלום לכולם,

מהלך עליות השערים המרשים של וול סטריט שהחל ביציאה ממשבר 2008 נחשב חריג בהיסטוריית המחזוריות האמריקאית. כל מהלכי התיקון כלפי מטה, כולל זה המרשים של תחילת 2016, הסתיימו בניצחון הקונים. כל אירוע שלכאורה אמור היה להיות אסון, כמו בחירתו של טראמפ ומלא אחרים, הפך להיות מקור לאופטימיות.

מנטאלית, מהלך כזה מיטיב עם מי שיודע להיות שמח בחלקו ולחיות את הרגע, מורט עצבים למי שגם יודע לחיות את הרגע וגם חושש מהמחר ושוחק את מי שניסה לחפש את נקודות השינוי בשוק. האמת שאני נמנה על אלו שניסו לחפש את נקודות השינוי בשוק שכן אני חושב שההתאוששות לכאורה בכלכלה האמריקאית היא בלוף של אינטרסים וכסף זול. אחת ההוכחות בעיני היא מצבן של מניות הצרכנות המחזורית. תראו מה קרה למניית Foot Locker ביום שישי. זו אותה מגמה שהפכה את הניסיון שלי לדוג בתחתית את UA לניסיון לא מוצלח ואולי גם זו אותה מגמה שמושכת את SBUX ומניות צרכנות מחזורית נוספות למטה.

אם נסתכל על הגרף של ה- S&P500 נראה את הירידה מתחת לממוצע ל – 50 יום, את ההישארות מתחת לממוצע ואת מבנה המסחר ביום שישי עם סגירה מתחת לנמוך של יום חמישי, מתחת ל – 2430. כל אלו הם סימנים דוביים.

S&P 500
קווי הפיבונאצ'י מלמדים שתיקון קל יכול לקחת את המדד ל – 2330. נזכיר שירידות שערים למשקיע המיומן הן הזדמנות מסחר יותר טובה מאשר עליות שערים שכן הן מהירות וחדות. לכן, צריך להשתחרר מהקיבעון שירידות זה דיכאון (הן דיכאון לפנסיה שלנו כמו שירידת טבע פגעה בפנסיה שלנו בשל אחזקת קרנות הפנסיה) ולנסות לסחור בהן בדיוק כפי שסוחרים בעליות.
                                                                                                   

גם תעודת הסל של מניות הזהב – GDX פרצה כלפי מעלה את המשולש שנמצאה בו. הזהב היה כלי מסחר הפכפך בשנה האחרונה אבל תזכרו שככל שמשקיעים מותשים יותר, כך המהלך שנובע מכך הוא משמעותי יותר. לכן הייתי שם עיין על האפשרות של עליית ה – GDX.


GDX
ואל תשכחו להינות מהדרך ולוודא שפעילות המסחר בוול סטריט היא לטובת החיים ולא על חשבונם.
להתראות בשבוע הבא
זיו סגל
.....
הערה: אין הנאמר בבלוג זה מהווה תחליף ליעוץ השקעות המתחשב בצרכים ובנתונים של כל אדם. זיו סגל עשוי להחזיק בניירות הערך המוזכרים בבלוג זה עבור עצמו ו/או עבור לקוחותיו.