שלום לכולם,

השבוע אפתח עוד דלת לעולם אסטרטגיות ההשקעות והמסחר שלי ואתייחס לשני אירועים. הראשון בקשר למניית FGEN. השני הוא הרצאה בנושא שירי היקו שנתתי ביום חמישי בתולעת ספרים. איך זה מתקשר? בהמשך...

נתחיל ב – FGEN. פיבורוג'ן היא חברה מתחום הביוטכנולוגיה, תחום שיכול להכפיל או למחוק לכם את הכסף. אני מלווה אותה זמן רב ולשמחתי היא היתה בפוזיציית Buy כשהמניה קפצה השבוע 50%. מקרה כזה מזכיר לכם, כמו מקרים של ירידות חדות, שתיק מניות מנצח הוא עניין של דיג. דגים רעיונות ואם אתם טובים בבחירת מקומות הדיג, יעלה הדג השמן שיאפיל על כל האכזבות.

אז מה עושים עם מניה שעולה 50%?

אתם יודעים שהדילמה היא לא פשוטה. מצד אחד, סיפור טוב. מצד שני, התלהבות שבדרך כלל נרגעת. למעט מקרים חריגים (למשל אם המניה עולה כי חברה אחרת קנתה את החברה ולמעשה קיבעה את המחיר או מקרה בו אני חושב שזו רק ההתחלה) אז הנטייה שלי היא לקחת חלק מהרווח או את כולו בהנחה שהמשקיעים הנוטים להתלהבות יתר יתקררו. במקרה של FGEN בחרתי להנזיל 40% מהפוזיציה.

מכיוון שהגרף נראה טוב (פריצה של התנגדות) והחדשות טובות, השאלה השניה היא מתי מגדלים בחזרה? ארבע אפשרויות:

1. המניה ממשיכה לעלות. במקרה כזה מחפשים רמת תמיכה חדשה, מחזירים את הפוזיציה לגודלה הקודם עם פקודת הגנת מתחת לרמת התמיכה החדשה.

2. אחרי תיקון פיבונאצ'י של 61.8%, באזור ה – 40 דולר במקרה הזה.

3. מעל רמת ההתנגדות שנפרצה, 31.36 דולר פחות או יותר.

4. כשנוצר סימן אחר בשטח לקניה.

נראה לי שבהקשר של FGEN, 2 ו-4 מתקיימים ולכן נוצרה אפשרות להגדיל את הפוזיציה. זכרו שגם אם אתם מגדילים את הפוזיציה באותו סכום כסף שבו מכרתם, זה יותר מניות בגלל שהמניה ירדה כך שאחזקתכם בחברה עולה והתמורה אם המניה תחזור לעלות, הפעם באופן שקול, תהיה גדולה יותר. אפשרות שניה היא לקנות את אותו מספר מניות שמכרתם ואז פשוט לקחת את הרווח ולהנות מהכסף. נמשיך לעקוב אחרי המניה.


ומה הקשר לשירי היקו? רשת שלמה של קשרים. הראשון הוא שככה תתחילו להכיר אותי, מי של מכיר. השני הוא לזכור שבשביל להתמודד עם טלטלות השוק והחלטות דרמטיות של 50% לכאן או לכאן צריך ליצר שקט פנימי. אני מצאתי את זה בזן ובמיינדפולנס ומציע לכם לטפח את ציר השקט שלכם. השלישי הוא שחשוב מאוד למצוא דרך לכתוב את מציאות המסחר שלכם ביומן מסחר. היקו זו דרך לשים לב למה שקורה ולתעד את זה במילים מעטות. כך תוכלו להתבונן ביחס שבין החלטות שקבלתם לתוצאה. אתם מיצרים אלבום תמונות מילולי של תודעת הסוחר שלכם ופשוט לומדים להכיר אותה דרך דפדוף והתבוננות. הרביעי והאחרון להיום הוא שחשוב לזכור שאנחנו יותר מדבר אחד. יותר מסגנון אחד של מסחר, יותר ממקצוע אחד, יותר ממיומנות אחת. בניית פרופיל המסחר האישי שלכם היא בין היתר מארג ייחודי של מי שאתם. נרחיב בהמשך.

ואל תשכחו להינות מהדרך ולוודא שפעילות המסחר בוול סטריט היא לטובת החיים ולא על חשבונם.

-----
הערה: אין הנאמר בבלוג זה מהווה תחליף ליעוץ השקעות המתחשב בצרכים ובנתונים של כל אדם. זיו סגל עשוי להחזיק בניירות הערך המוזכרים בבלוג זה עבור עצמו ו/או עבור לקוחותיו.