שלום לכולם,

מקווה שנכנסתם לאווירה של הבלוג ולחוויית הזרימה של רעיונות, מניות, מיומנויות התנהלות במסחר וחיבור למה שקורה בעולם. אנחנו מתקדמים בצעדים קטנים של 300 מילים (לא מיילים....) למפגש כך שבכל פעם אנחנו נוגעים בנקודה אחת, שמרגישה לי נכונה לזמן הכתיבה.

היום אני רוצה להתייחס לחוויית הבורסה שמאפיינת כמה רעיונות שהעלית פה. נניח SBUX ו – HMMJ.TO. המניה הראשונה רשת בתי קפה. השניה תעודת סל של מניות חברות מתחום המריחואנה הרפואית. גם רשת סטארבאקס וגם המריחואנה הרפואית נהנים עכשיו מטרנדיות עולמית ואת שניהם הצגתי בנקודות טכניות מעניינות. ובכל זאת קבלנו כניסה סוערת ולא המראה חלקה.

איך מתנהלים?

1. זוכרים שזו רוח התקופה - ה – S&P500 מטפס למעלה בעצלתיים, ה – VIX ברצפה ולכאורה כל מה שניגע בו אמור להפוך לזהב. אלא שהפעם זה לא כמו בתקופת בועת הדוט-קום. עולות מניות מסוימות, שמשקלן במדד גבוהה. אצל שאר המניות, חווית השוק היא שונה ופראית יותר. לכן, מי שלא רוצה להשתתף ברודיאו יכול פשוט לקנות את תעודת הסל של ה – S&P500 ואם הוא רוצה קצת יותר אקשן ניתן למנף. תלמידי מנהל עסקים יודעים שמודל ההשקעות הקלאסי יתמוך בגישה הזו.

2. מי שבכל זאת רוצה לשחק מהיר ועצבני, כדאי לדעתי שיעשה שני דברים.

הראשון הוא לדלג על טווח זמן הסווינג – כלומר לא לנסות למצוא אסטרטגיות לשבוע – שבועיים. או מסחר לטווח קצר שמאפשר להרוויח מסיבוב אחד בזירה (תוך יומי) או משחק ארוך טווח מתוך כוונה לנצח בנקודות, לא בנוק אאוט.

הדבר השני הוא ליישם מיומנויות ניהול כסף. תחזיקו את המטבעות עמוק בכיס ובזהירות תבדקו את המניה שאתם מתחילים לרכב עליה. למשל, על רעיון חדש שימו 20 אחוז מהכסף. אם אתם רואים שאתם מצליחים להישאר על האוכף, תגדילו א הפוזיציה ותעלו את פקודת ההגנה. שחקו בג'טונים קטנים ובהדרגה. אם המניה מפילה אתכם, כמו סטארבאקס, בדקו את הנקודה הטובה ביותר לעלות שוב (להוסיף כסף), כפי שהראיתי בשבוע שעבר ואז תשימו עוד ג'טון. כך תבטיחו שבזמן ההכרות והתנודתיות של כניסה לפוזיציה המשמעות הכספית תהיה קטנה עבורכם וכאשר אתם רואים שהצלחתם להבין מה קורה ולרכב על מגמה תגדילו את הפוזיציה. לחילופין, תגדילו כאשר המניה זרקה אתכם ומשקיעים נוספים מהאוכף ויש לכם אפשרות לקחת אותה במחיר טוב מהמיואשים והחבוטים. תזרמו ותהיו קשוחים באותו משחק. בהצלחה.

רוצים עוד משחק? TSLA שיש לה תמיכה חזקה פחות או יותר מעל 290 ואמורה בכללי לטפס למעלה.

ואל תשכחו להינות מהדרך ולוודא שפעילות המסחר בוול סטריט היא לטובת החיים ולא על חשבונם.
להתראות בשבוע הבא
זיו סגל