שלום לכולם,

בפעם שעברה התייחסתי למצב השוק ולעובדה שה – S&P500 מתוח מאוד למעלה לאורך קו מחזיר (גבול עליון של מגמה עולה), עובדה שמעלה את הסיכון בשוק. זה עדיין  לא בא לידי ביטוי במדד הפחד, VIX, שנמצא ברמת שפל. השאלה האם לסמוך על ה"שאנטי" של המשקיעים או דווקא להתייחס אליו כאל סימן אזהרה היא שאלה טובה. אני חושב שצריך לעשות את שניהם. לרכב על המגמה כל עוד היא נמשכת ולהיערך להכרה בשינוי מגמה ברגע שהגרף יראה זאת.

מדד ה-VIX

אחת התוצאות של המתח הזה שבין שלווה עמוקה על החוף לחשש מצונאמי היא עצבנות גדולה על הגרפים של מניות, עצבנות שהיא יתרון לסוחר לטווחים הקצרים מאוד ואתגר לסוחר לטווחי הסווינג ומעלה.
מבט אחורה

גם הניסיון שלי ללכת למניות עם רמת תמיכה לא תמיד עוזר. הנה
SBUX שביום חמישי נראה היה שהיא נכנסת למסלול המראה, חזרה לתמיכה של 53 דולר ביום שישי. חזרה זו לא שוברת את הסיכוי לעליה אבל מנעה מאתנו את הנינוחות שבהצלחה. בשביל לעבור למהירות שיוט, על המניה יהיה להמריא שוב מעל ל-60 דולר וזה מבחנה בשבוע הבא. המבחן הקרוב יותר הוא 58 דולר. צריך לזכור שירידה של 9% ביום במניה כמו סטארבאקס היא ירידה קיצונית כך שאם הלך הרוח בשוק הוא באמת רגוע והאמונה בפוטנציאל החברה מספיק חזק, אפשר ולא נאמרה המילה האחרונה.

מניית חברת הפקת הופעות האומנים LYV שציינו בשבוע שעבר מצליחה לשמור על המומנטום למרות שהיא בשיא כל הזמנים (או אולי כחלק מהעובדה שהיא בשיא כל הזמנים) ואילו מנית UA ששייכת לקבוצת מניות התחתית עם התמיכה והפוטנציאל עדיין מתקשה לעלות על מסלול המראה. המשמעות היא שצריך לסחור עם רגישות ולשחק עם גודל הפוזיציות במניות. להגדיל פוזיציות במניות שמצליחות להמריא ולשמור פוזיציות קטנות יחסות באלו שעדיין על המסלול.


איך להנות ממצב ה"שאנטי"?
ואם דברנו על ה"שאנטי" של השוק, בבורסה של טורנטו נסחרת תעודת סל מאוד מעניינת, HMMJ.TO , המחזיקה מניות של חברות מתעשיית המריחואנה המתרחבת. בשביל לקנות אותה צריך גישה לבורסה הקנדית והמרה דולרים. נראה שאחרי הצניחה "פוסט הנפקה" ותבנית של תחתית כפולה ב-8.30 התעודה חוזרת למסלול עליה. מי שהבורסה בקנדה לא נגישה עבורו, יכול להשתמש בגרף של התעודה למעקב אחרי מגמת הסקטור ולסחור בחברות האמריקאיות שכלולות בתעודה. INSY היא המניה עם המשקל הגבוה ביותר בתעודה, נסחרת בבורסת נאסד"ק ויש לה תמיכה של ממוצעים נעים ב – 11.3 כך שזו יכולה להיות אפשרות טובה להתחיל לבדוק את העניינים.

מניית INSY
אל תשכחו להינות מהדרך ולוודא שפעילות המסחר בוול סטריט היא לטובת החיים ולא על חשבונם.
להתראות בשבוע הבא
זיו סגל