בפוסטים הקודמים דברנו קצת על סגנון השקעה, על כמה דוגמאות של מניות ועל רעיונות קיץ. תיכף אמשיך עם רעיונות הקיץ, אחרי שניתן את הכבוד המגיע לשוק המניות בכללותו ולמצבו.

מסחר זה קודם כל עניין של הבנת מציאות השוק כפי שהיא. לא כפי שהיינו רוצים שתהיה, לא כפי שהמדיה והתעשייה הפיננסית, בעלי האינטרס, מעצבים עבורנו. הגרפים נועדו לעזור לנו להתבונן ולזהות את מצב השוק בצורה נקיה, אם נקפיד להסתכל עליהם עם משקפים נקיות. משקפים נקיות זה אומר: שאלה, סקרנות ופתיחות לכל תשובה שעולה. היתרון במסחר הוא שמכל תשובה עולות הזדמנויות.

אז נתחיל השבוע עם ה –
S&P500  ובהמשך נתייחס למדדים נוספים. ה-S&P500 הוא המדד שמיצג את תמונת המצב הכללית. חשוב לומר עליו שלושה דברים:
1. המגמה הכללית היא מגמת עליה. זו הנחת יסוד בסיסית של הניתוח הטכני לפיה מגמה נמשכת כל עוד אין סימן לשינוי. סימן ראשון לשינוי, במצב הנוכחי, יהיה אם המדד ירד מתחת ל-2425. חשוב לציין שהסימנים שאני נותן הם נכונים ליום קריאת הגרף והם מתעדכנים. צריך גם לזכור שסימנים הם טריגר למסחר ולא משהו שצריך לבנות סביבו מקדש. כרגע זה הסימן שנובע מקו המגמה העולה.
2. המגמה העולה היא "מתוחה" מאוד והגם שהיא נמשכת, נראה שזה כמו מתיחת קפיץ. רמת הסיכון גבוהה ולא בטוח שניתן יהיה לאבחן שינוי מבלי להחמיץ כמה אחוזים. לאור כך אני נוטה למניות עם בסיס תמיכה חזק, כמו UA ,SBUX גם אם הן לא משתתפות בזחילה כלפי מעלה באופן סנכרוני עם השוק. אני חושב שבטווח הארוך, יחס הפוטנציאל - סיכון עדיף כאן.
3. ה - S&P500 חלש יותר ממדד הנאסד"ק ומדד הנאסד"ק 100. לכן עדיף לחפש מניות במדדים האלו. אנחנו מתחילים כאן את הדיון בנושא העוצמה: איזה מדד/סקטור יותר חזק. זכרו בהקשר זה שהבלוג הזה הוא משהו מתמשך. אני פותח נושאים ואז אנחנו מתגלגלים ביחד. אין סוף לנושאים ולאפשרויות אז לאט לאט...ה-S&P 500
 
ונסיים עם "מניית קיץ". בוודאי שמתם לב, ואולי הלכתם, להופעות הרבות שפוקדות את ישראל. לאור השינויים שתעשיית המוסיקה עוברת, הופעות חיות הן מקור הכנסות ורווח משמעותי. תוכלו לקבל דוגמא מפילוח הכנסותיה של ביונסה. יש דרך להרוויח מהמגמה היא מנית Live Nation - LYV. מניה פופולארית הנמצאת בשיא (פרצה לאחרונה שיא חדש) שמאפשרת אולי ליהנות מחום יולי אוגוסט, זה שנמשך בבורסה וזה של סיבובי ההופעות. תיהנו!ואל תשכחו להינות מהדרך ולוודא שפעילות המסחר בוול סטריט היא לטובת החיים ולא על חשבונם.
להתראות בשבוע הבא
זיו סגל