ספורט, טיסות או גלידה: מה תעדיפו? 
 
שלום לכולם,
עבר שבוע למסע המשותף שלנו, יש לנו מניה אחת ברשימת המסחר (SBUX), שוק מניות שלא מפסיק לעלות, חום יולי אוגוסט, חלקנו בחופשה וחלקנו חולמים עליה. חשבתי לדבר היום על קצב. הקצב בו מתאים לנו לסחור, הקצב בו אנחנו בודקים את השוק, הקצב בו אנחנו בודקים רעיונות.

הקצב הזה הוא לא אחיד או קבוע. הוא שונה בין בני אדם בהתאם לתכונות שלהם ולמשאבי הזמן שלהם. הוא שונה בין תקופות השנה (יש תקופות בהן המסחר בבורסה מדשדש ואז אפשר לעשות מספר קטן של פעולות, אולי עם מינוף מסוים שהוא זה שידאג לקצב. יש תקופות של תנודתיות חדה בבורסה שהן הזמן הטוב לנצל את זה למסחר תכוף ולמכסם רווחים ככל שאפשר). הוא שונה כשאנחנו בחופשה (זכרו אנחנו סוחרים בשביל ליהנות מהחיים ולא חיים בשביל לסחור). הוא שונה בהתאם למצב המנטאלי שלנו. אם אנחנו נרעשים ולא רגועים, נעדיף לעשות מעט פעולות שכן יש סיכוי שנקבל החלטות גרועות. אם אנחנו ממוקדים ושלווים ויש סיכוי שתהליך קבלת ההחלטות שלנו מיטבי נוכל לסחור בקצב גבוה.

בתור התחלה קחו את מחברת המסחר שלכם (אני מאוד ממליץ על מחברת מסחר, נדבר על זה עוד הרבה) ובכל יום / שבוע / זמן החלטה שאלו את עצמכם: מה הקצב שמתאים לי עכשיו. זכרו, עשרות מיליוני אנשים סוחרים במידה זו או אחרת בנירות ערך. חלקם מרוויחים חלקם מפסידים. לא תוכלו להיות בצד המרוויח אם לא תסחרו לפי מה שמתאים לכם. לכל קצב יש אסטרטגיות מסחר ומניות שמתאימות.

מניות מחיר
אלו הן מניות שירדו הרבה, נמצאות על רמת תמיכה משמעותית ויכולות לעלות הרבה. אלו מניות שמתאימות לזמן חופשה. כל מה שאתם צריכים לבדוק זה שהן לא יורדות מרמת תמיכה. למשל מנית רשת האופנה אנדר ארמור / UA. יש לה תמיכה ב-17.5 דולר, תמיכה של הממוצע הנע ל-21 יום קצת למעלה יותר, ופוטנציאל לעליה משמעותית אם תעלה.מניית UA

מניות מומנטום
אלו הן מניות שנמצאות במהלך עליה משמעותי ואתם פשוט מצטרפים למגמה. מניות אלו דורשות מעקב צמוד יותר שכן הן חשופות לשינויי כיוון וירידה משמעותית. אם אנחנו כבר בענייני חופשה ואתם חווים טיסות מלאות, תזכרו מי מרוויח מכך. חברות התעופה. ואכן מניות חברות התעופה נמצאות במצב המראה מתמשך. הסתכלו על JETS, תעודת הסל של הענף. כמעט כמו מטוס מזדקר. עלתה שישים אחוזים בשנה וזו תעודת סל (נהנים מפיזור) לא מניה בודדת. אלו המניות שיתנו לנו כסף מהיר אבל הוא יכול להיות מהיר ועצבני. כמובן שמסחר בתעודת הסל יהיה יותר רגוע, בהכללה ממסחר במניות בודדות. הדרך לעבוד עם מניות מומנטום היא להיכנס בשתיים שלוש מנות של הכסף (בשביל לא לשים את הכל דווקא ביום שהמניה מתהפכת) ולהעלות כל הזמן את פקודת ההגנה. לסוחר הסבלני פקודה ההגנה ל – JETS ממוקמת עכשיו מתחת ל-31.5 דולר (פקודת הגנה: הגנה על רווח או חיתוך הפסד, תלוי מתי נכנסתם).מניית JETS

אז כמו חופשה, גם את המניות שלכם תבחרו לפי מה שמתאים לכם ותתנהגו בהתאם.

ושאלה אליכם: לאיזה קטגוריה שייכת סטארבאקס (שבינתיים בסדר מבחינת המיפוי הטכני - רכש)? אסיים היום עם חדשות קיץ מהודו. מסתבר שקצב הגידול בצריכת הגלידה בהודו הוא הגבוה בעולם. בתוך גביע הגלידה של המידע הזה מסתתרים הרבה נתונים כלכליים חשובים כולל התפתחות תשתיות קירור והובלה ועליה ברמת החיים. אתייחס לשוק ההודי המעניין כמו גם לסיני בהמשך.

ואל תשכחו להינות מהדרך ולוודא שפעילות המסחר בוול סטריט היא לטובת החיים ולא על חשבונם.

להתראות בשבוע הבא

זיו סגל