שלום לכולם,

מאז שהתחלתי לכתוב את המדור "ניתוח טכני" בעיתון "גלובס", איפה שהוא בשנת 1995, הרבה כסף זרם ברחובות וול סטריט. השליחות הראשונה שלי ככותב היתה לחבר בין המשקיע הישראלי לתורת הניתוח הטכני שהיא בעיני הכלי השימושי ביותר לסוחר וכלי הכרחי למשקיע. השליחות השניה היתה לחשוף את המשקיע הישראלי לעידן המסחר המקוון, מי שזוכר את "קליק מהבית." השלב הבא היה להראות שכל אחד יכול לנהל תיק מניות רווחי בעצמו באמצעות הטור "קניון המניות."

והנה אנחנו יוצאים לסיבוב נוסף בו אשתף במחשבותיי ותובנותיי על וול סטריט, על השקעות ומסחר, על מיומנויות השקעה והזדמנויות בשוק.

המטרה שהגדרתי לעצמי היא לחבור לחלום ולמסע שלכם: המסע אל מסחר רווחי בנירות ערך לאורך זמן, מסע שאסור שיפגע באיכות החיים ובשאר תחומי החיים של הסוחר. בכל שבוע אכתוב על נושאים שונים הקשורים בעולם ההשקעות כפי שהם מרגישים לי רלבנטיים. עם הזמן, נבנה מערכת יחסים, תתפתח השיחה הווירטואלית ביננו ונראה לאן הדברים ייקחו אותנו.

היום אני שומר על המסורת ואכתוב על סטארבאקס SBUX. המניה האהובה עלי ועדיין על רבים מהמשקיעים בוול סטריט. איתה התחלתי וסיימתי את הטור: "קניון המניות". רציתי אז להמחיש את העובדה שהשקעה במניות היא כמו השקעה בעסק עם יתרונות על השקעה בעסק ממשי (נזילות, פיזור, בחירה של החברות המצליחות בעולם). היום אני רוצה להוסיף לרשימה את היתרון של הסוחר העצמאי – היכולת לסחור מכל בית קפה בעולם. ומכיוון שאני אוהב לטיל בעולם ולמצוא בתי קפה עם ארומה ייחודית, נתחיל את המסע המשותף שלנו עם סטארבאקס.

בשביל שנוכל לנסות להרוויח את הקפה היומי,  סטארבאקס מכבדת אותנו במצב טכני מעניין.


כפי שניתן לראות על הגרף, נוצרת מניפה עולה שמשמעותה התפתחות הדרגתית של מגמת עליה חדשה אחרי ההיחלצות ממגמת הירידה הממושכת של 2017. למניה יש עכשיו תמיכה של הממוצע ל-200 יום וקו מגמה עולה קצר. אם תחצה כלפי מעלה את הממוצע ל – 21 יום נקבל איתות חיובי עם פוטנציאל לשיא חדש.
מי שרוצה חיזוק זריז לרעיון ההשקעה בענף:


נחפש עוד רעיונות מעניינים בהמשך.

ואל תשכחו להנות מהדרך ולוודא שפעילות המסחר בוול סטריט היא לטובת החיים ולא על חשבונם.

תודה וניפגש בשבוע הבא

זיו סגל