נטפליקס צוללת
נטפליקס צוללת
 
יצאנו לדרך. עונת הדוחות החלה והיא צפויה להיות סוערת מהרגיל; ההאטה בסין צפויה להמשיך ולהקשות החברות הגלובליות, משאל העם הבריטי עשוי לפגוע בצפי הרווחים של חברות הפיננסים ומעל הכל מרחפות הבחירות הקרבות בארה"ב אשר יוצרות חוסר ודאות בקרב המשקיעים.

אם אתם משקיעים לטווח ארוך, שרק יושבים וצופים מהצד, עונת הדוחות הזו יכולה להיות מפחידה עבורכם. השנה מצפים האנליסטים לרבעון חמישי ברציפות של ירידה ברווחי החברות, הרצף הארוך ביותר מאז שנות המשבר הכלכלי של 2008.

בניגוד למשקיעים לטווח ארוך, עבור סוחרים זריזים ההזדמנויות בתקופות אלה הן לא מעטות. דוגמא מצויינת לכך היא נטפליקס (NFLX), שרק אתמול צללה 13% אחוז בעקבות תוצאותיה ברבעון השני. החברה סבלה מהאטה בכמות המשתמשים והסוחרים שביצעו שורט חגגו רווחים דו-ספרתיים.

חברה נוספת שתעמוד במוקד עונת הדוחות תהיה אפל (AAPL), שצפויה לדווח בשבוע הבא. ברבעון הראשון דיווחה החברה על הירידה הראשונה בהכנסותיה מזה 13 שנה, וכעת חייבת ענקית הטכנולוגיה להימנע מאכזבה גדולה נוספת שיכולה לשלוח אותה אל מתחת לרמת ה-90 דולר למניה. אם כך יקרה, תהיה זו חגיגה עבור שחקני האופציות: צניחה מהירה של 15% במניית אפל תהפוך פוזיציה של 100 דולר לכ-3,700 דולר (3,600%+) עבור קוני האופציות ה-Put.

למסחר באופציות, מלא פרטיך בטופס שמשמאל וניצור עמך קשר בהקדם >>

בנוסף לכל אלה, יש לזכור כי מחיר הנפט הנמוך, חששות העלאת הריבית בארה"ב וכן הבחירות הקרבות, כל אלה עשויים לחבור יחדיו במהלך עונת הדוחות ולייצר לחצי מכירה משמעותיים גם ללא אכזבה נקודתית מפרסומי הדוחות. אחת הסיבות למכירות בתקופה זו היא שרבים מהסוחרים בוול סטריט מעוניינים לצאת לחופש באוגוסט עם "ראש נקי", תופעה שלפעמים גם גורמת להם לנקות את התיק :-).