רבים מהמשקיעים במניות או אלה שרוצים להתחיל להשקיע במניות מתלבטים בין שוק ההון בישראל לבין שוק ההון בארה"ב, או אפילו באירופה.

הנימוקים לכאן או לכאן הם לא רק מקצועיים אלא גם עניין של העדפות אישיות. המסחר בארה"ב הופך להיות פופולרי בעיקר משום שבחירת טראמפ לנשיאות הקפיצה את המדדים ואת האופטימיות.

יש כנראה משהו בהלך רוחות קפיטליסטי יותר שגורם לאנשים להביע אמון בשוק ההון האמריקאי שזקוק לכך מאוד. זה לבדו השיקול העיקרי שבגללו מומלץ לנסות מסחר במניות אמריקאיות. המסחר עצמו מתנהל או דרך ברוקרים ישראלים או ברוקרים אמריקאים. זה משהו שחייבים לברר לפני שנכנסים לשם משום שגם העמלות ודמי הניהול שתשלמו על כך משתנים.

מסחר במניות אמריקאיות
 

כיצד מתנהל מסחר במניות אמריקאיות?

בארה"ב יש כמה בורסות ולא רק אחת. זה מגדיל עוד יותר את אפשרויות המסחר שלכם ולכן זה מובן למה רוצים להגדיל את טווח ההשקעות ולפזר סיכונים. לכן, מומלץ מאוד להיכנס לבורסה האמריקאית רק לאחר שצברתם ניסיון מסוים במסחר בבורסה הישראלית קרוב אלינו, והבנתם את השיטה ואת האפשרויות.

כמו כן, מכיוון שמסחר במניות הוא יותר שאלה של התנהלות אישית, הרי שמסחר בבורסה הישראלית יסייע לכם להכיר את עצמכם ולפתח חוסן שנדרש ממי שמשקיע בבורסה. מסחר במניות אמריקאיות בבורסות האמריקאיות, הוא בעל יותר מוצרים למסחר ויותר תעשיות שאפשר למצוא בהן. הבדל משמעותי יותר הוא הנפח של העסקאות והסכומים, מה שיש צורך להתרגל אליו.

מניות בבורסה אמריקאית
 

למה לסחור במניות אמריקאיות?

  • מסחר במניות אמריקאיות הוא בעל מגוון גדול יותר של מניות ושל מוצרים להשקעה, תעשיות מפותחות יותר ובסדרי גודל שאנחנו כלל לא מכירים בישראל. מניות, אג"ח, חוזים שונים ותעודות סל בהרכבים חדשים ומפתים הרבה יותר ומתאימים ליותר אנשים מאשר להיצע המצומצם לישראלים.
  • יותר בורסות ולכן גם יותר אפשרויות לטעמכם ולפי סגנון מסחר שמתאים לכל אזור בארה"ב. הרי שם יש העדפות שונות לפי סוגי אוכלוסייה באזורים גיאוגרפיים שונים שעשויים להתאים לכם יותר.
  • ארה"ב היא מדינה שהמשטר הקפיטליסטי שלה לא ישתנה ואינו מושפע גם בחילופי שלטון משום שהכלכלה החופשית היא היסוד שעליו היא מושתת. כלומר, התערבות של הממשלה בשוק ההון היא מינימלית ולכן אין צפי לזעזועים רבים. חוקי השוק החופשי מניעים את המסחר ולכן הכל תלוי בכם וביכולת שלכם לקרוא את השוק.
  • ישראל היא שוק ריכוזי למדי שאינו מכבד את המשקיעים ואינו מציע להם מגוון גדול של מוצרים שונים, ולכן המנעד הרחב של המוצרים הרבה יותר גדול בארה"ב. שם מנסים באמת למשוך את המשקיעים והולכים לקראתם במובן של בניית תמהילים והרכבים שונים של מוצרים והשמיים הם באמת הגבול, לא כמו כאן.
  • כאשר מדובר על מסחר במניות אמריקאיות, הסיכון נמוך יותר בגלל נזילות גדולה יותר. יותר מסחר פירושו יותר כסף ולכן גם הסיכונים מתונים יותר. היחס לבורסות שם יותר מקצועי מאשר היחס לבורסה כאן.

עוד בנושא