מניית NAK. ראלי של 300%
מניית NAK. ראלי של 300%
מול מי הייתם מעדיפים לשחק כדורגל, ליונל מסי או הבן של השכנים? ההגיון מחייב לבחור ביריב החלש, אבל הבחירה של הסוחרים היא ברוב המקרים הפוכה.

אם אתם לא רוצים לשחק נגד מסי, אתם קודם כל צריכים לדעת איך בכלל בוחרים את היריב. בשוק ההון בוחרים יריבים בכל רגע שבו קונים או מוכרים מניה. למשל, אם אתם קונים מניות גדולות ומוכרות, אתם מתחרים מול הגופים מקצועיים שקונים את אפל או גוגל (הגופים האלה הם ה"מסי" של שוק ההון). לעומת זאת, אם אתם קונים מניות קטנות ולא מוכרות, אתם מתמודדים מול ספקולנטים קטנים וחסרי נסיון - והסיכוי שלכם להרוויח גדל. 

מניות קטנות - תנודות גדולות האם לא ניתן להרוויח כלל במניות גדולות? ברור שכן (אפילו מסי עוצר לקשור שרוכים לפעמים), אבל החסרון בהן הוא שהן לא זזות בחדות לעיתים קרובות. בכל פעם שמניה זזה בחדות, קרנות הגידור ובתי ההשקעות ממהרים לקנות או למכור אותה וכך המניה חוזרת למחירה הטבעי.  מניות קטנות לא מתנהגות כך.

מניות קטנות הן תנודתיות יותר בדיוק מהסיבה שמוסדיים לא קונים אותן. כדי להבין למה הם לא מסוגלים לקנות מניות קטנות, קחו לדוגמא מניה שתפסה לא מעט כותרות לאחרונה, כמו NAK. החברה מפתחת את אחד ממכרות הזהב הגדולים בעולם ופרצה באגרסיביות לקראת הבחירות בארה"ב בשל הצפי להקלת הרגולציה עליה. הסוחרים רשמו תשואה של מאות אחוזים תוך מספר חודשים ברגע שזיהו את הפריצה (גרף עליון), אבל קרנות גידור לא נכנסו אליה.

כדי להבין למה קרנות גדולות לא יכלו לקנות אותה, הביטו בגרף התחתון. עד לתקופת הבחירות המניה נסחרה במחזורים של כ-100 אלף דולר ליום בלבד. קרן גידור קטנה המנהלת כספים בסך 100 מיליון דולר לא היתה מסוגלת לבנות אפילו פוזיציה של 5%, כי היה עליה לקנות מניות בסך 5 מיליון דולר, או במילים אחרות: כל המחזור היומי של המניה במשך 50 ימים. בלתי אפשרי.המרוויחים הגדולים של עולם המניות הקטנות הם הסוחרים שלמדו ויודעים לסחור באופן מקצועי. מכיוון שעולם זה נקי ממוסדיים כמעט לחלוטין, היתרון היחסי של סוחרים בעלי ידע הוא חסר תחליף: הם יודעים טוב יותר מתי מתקיימת פריצה אמיתית ואיך לקדם את הסטופ עפ"י שיטה סדורה.

המגבלה היחידה האמיתית של הסוחרים המקצועיים לא תהיה שיטת המסחר שלהם, אלא העמלות. ככל שהמניה קטנה יותר, כך גובה העמלות בהן חשוב יותר.  בדוגמת הנוכחית, סוחר שהיה קונה 5,000 מניות NAK של ביום פריצתה, היה עלול לשלם 50 דולר כעמלה (סנט למניה). אם הפריצה היתה פריצת שווקא, הוא היה נאלץ למכור אותה מיד ולשלם 50 דולר נוספים, סה"כ הפסד של 100 דולר ביום.

את הבעיה הזו בדיוק בחרנו לפתור. אם אתם סוחרים בכמות מניות העולה על 1,000 מניות, תוכלו לבקש לסחור במסלול  "7 דולר לעסקה", שיקנה לכם את הזכות לא לשלם יותר מ-7 דולר לעסקה בשום שלב (עד גבול עליון 10,000 מניות). לפרטים מדוייקים אודות מסלול 7 דולר לעסקה, מלאו את הפרטים בטופס המצורף ונציג ג'נרל טרייד ייצור עמכם קשר בהקדם.