הסוחרים אינם חזאים. מרבית השחקנים בבורסה נוהגים לזהות תנועה או מגמה קיימת ולהצטרף אליה בזמן הנכון. מהסיבה הזו, רוב הסוחרים עובדים בשיטת הניתוח הטכני המבוססת על גרפים ואינדיקטורים שמאפשרים להם לזהות את תחילתה של מגמה חדשה.

בניגוד לסוחרים הטכניים, סוחרים מקצועיים רבים מסתכלים על התמונה מעט אחרת. הם מאמינים שהכסף הגדול נמצא דווקא במציאת המידע לפני כולם וזיהוי מגמות ממש ברגעים הראשונים שלהן. עבור סוחרים אגרסיביים אלה, רצף החדשות והדיווחים הנוגעים לחברות הנסחרות בבורסה האמריקאית הוא הלחם והחמאה בעזרתו הם מזהים מבעוד מועד התרחשויות שהמנתחים הטכנים מאחרים לתפוס.

להיות לפני כולם

אחד הכלים השימושים ביותר בקרב המקצוענים הוא סורק החדשות. כלי זה מאפשר לסוחרים המקצועיים ללמוד את התנהגותן של מניות בעקבות הפרסומים השונים, ובכך לגזור את הקופון בהתאם לנסיון העבר.

דוגמא נפלאה קיבלנו רק לאחרונה מחברת CASI Pharmaceuticals (סימבול: CASI). שעה לפני פתיחת המסחר המניה כלל לא הופיעה ברדאר של הסוחרים, היא לא נעה בשום צורה יוצאת דופן. לעומתם, סוחרים שעשו שימוש בסורק החדשות זיהו 3 מילים קריטיות שהופיעו על מסכי המחשב שלהם לפני פתיחת המסחר: “הקצאת תרופת יתום" ("Orphane Drug Designation”). את צילום המסך הבא מיהרנו לקבל מהסוחר קובי א.לפני פתיחת המסחר, המניה התבררה כעסקה החמה של היום בוול-סטריט:


למידע נוסף אודות כלי מערכת המסחר Gtrade, השאירו את פרטיכם בטופס שמשמאל או לחצו כאן 


איך עושים מזה כסף?

קבלת מעמד "תרופת יתום" מעניקה לחברה המייצרת את הבלעדיות על שיווק התרופה באיזור מסויים למשך תקופת זמן מסויימת. סוחרים המנוסים במעקב אחר הידיעות המופיעות בסורק החדשות זוכרים היטב דוגמאות נוספות למניות שעלו בעקבות קבלת מעמד זה. הדוגמה הזכורה ביותר לסוחרים הישראלים היתה לא אחרת מאשר כן-פייט הישראלית, אותה חברת ביוטק שהסעירה את המדינה רק לא מזמן.

בזמן שהסוחרים הטכניים היו עסוקים בנסיונות לפענח את הסיבה לעליה במחיר המניה, ג'נרל טרייד פרסמה את ההודעה מיד ובלא דיחוי, התוצאה עבור כן-פייט היתה מרשימה, המניה פתחה בעוצמה את יום המסחר ורשמה זינוק של 25% כשהיא מככבת במקביל במספר סורקים שלנו - סורקים טכנים וסורקים פונדומנטלים


ומה עם CASI?


ההשפעה של קבלת תרופת יתום על CASI היתה חזקה בהרבה מזו של כן פייט. המניה פתחה את היום בעליה קלה, אבל הסוחרים שהיו בקיאים בחדשות שלחו את המניה לעלייה של 80%. הבנת משמעות ההודעה אפשרה לסוחר המנוסה סיכון נמוך באופן יחסי לרווח הפנטסטי. ובעיקר, הבנה פונדומנטלית ולא רק טכנית מדוע המניה מזנקת. הבנה שמעניקה ביטחון לסוחר ומעלימה סימני שאלה וחוסר ודאות בזמן המסחר.  

 
אתם והסורקים

מעטים הכלים שמאפשרים לסוחר מעקב פונדמנטלי על שוק המניות המובנה במערכת המסחר. סורק החדשות הוא דוגמא אחת מיני רבות לכלים השונים שמאפשרים לסוחרים לא רק להרוויח ולסחור באופן המודע לנעשה בשווקים, אלא גם ללמוד מנסיון העבר ולהכיר את אופן פעולתה של הבורסה. במערכת המסחר של Gtrade תמצאו סורקים רבים נוספים המשמשים את אנשי המקצוע בוול סטריט ויאפשרו לכם לשפר משמעותית את תוצאות המסחר שלכם.

בכל שאלה הנוגעת למערכת Gtrade ולמסחר בוול סטריט, צרו עמנו קשר באמצעות הטופס שמשמאל