מה שלומכם?
בפוסט הקודם דברתי על שני ענפי תחבורה שנראים מעניינים. תעופה המיוצג באמצעות תעודת הסל JETS וספנות המיוצג באמצעות תעודת הסל SEA. כמו במציאות, JETS טסה לשמיים ו – SEA עדיין מתנהלת לאיטה על תמיכת הממוצעים הנעים. שתיהן עדיין תחת ההגדרה של מעניינות.

תעודת הסל JETS

מכאן אני רוצה לעבור לשוק בכללותו. הוא עדיין לא נותן סימנים לתיקון ומעבר לתחושה שלנו שאחרי תקופה ממושכת התיקון יגיע, והתסכול מכל ניסיונות הסרק לתפוס אותו ב"עזרת" הצפון קוריאנים ושאר דרמות העולם, צריך להתייחס לעובדה שהשוק גם יכול להמשיך לעלות.לשם כך צריך לחשוב על המניות שיהיו מנוע העליות הבא. זה הזמן להסתכל על הדברים הבסיסיים והכבדים שמניעים את העולם, שבסוף אין ברירה וצריך אותם. מטוסים, ספינות, סחורות, ציוד כבד. בקיצור, הבסיס שעליו נבנים כל שאר הדברים. אם נסדר את החלקים של הפאזל אחד ליד השני, נראה שזו התמונה המתבהרת. זה יכול להתחבר גם לרקע של התמונה והוא עלייתן של מניות אסיאתיות ובראשן סין והודו (MCHI, INDA), נושא שגם עליו דיברנו במועדון ההשקעות האחרון.

אז אנחנו עוקבים אחרי מטוסים ואוניות. בואו נעקוב גם אחרי מתכות. GDX, תעודת הזהב שהיא אולי גם סמן ימני למתכות, מתחילה להתאושש מרמת תמיכה משמעותית. נוסיף לרשימה שתי מניות ששמתי עליהן עין: X ו – CMC.

מניית X

אם תסתכלו על הגרף של X, יש פער מחיר יורד מ – 30 ל – 24 דולר. X נתמכה מעל 24 דולר ועכשיו נמשכת למעלה. אם תעלה מעל 28 דולר, הממוצע ל – 200 יום, נקבל אישור לעליה. תמיכה ב – 25 דולר.

מניית CMC

ל – CMC בחרתי להציג דווקא את הגרף השבועי. תראו אותה עם תמיכה ב – 17.3 כשהיא "נאבקת" בממוצע ל – 40 שבועות שסוגר עליה מלמעלה (מקביל לממוצע ל – 200 יום, 40*5 ימי מסחר). אם תעלה מעל 19.5 דולר נקבל סימן להתפתחות של מומנטום חיובי.
המניות והענפים הנ"ל הם לא במרכז הכותרות. זכרו ששם נמצא היתרון שלנו כמשקיעים. איפה שכולם נמצאים, (טבע למשל...), יש הרבה מאוד רעש וקשה לבטא את היתרון היחסי.

ובכל זאת, מילה על TEVA. התמיכה מעל 15.5 דולר היא המפתח. ממנה יש פוטנציאל למהלך עליה מחודש. מתחתיה עדיף לתת למניה לרדת. אז כרגע יש פוטנציאל לעליה. בכל מקרה זכרו שטבע היא רק מניה אחת מתוך אלפים. על תתנו לה להשתלט על התודעה שלכם. זה ינטרל את היתרון היחסי שלכם. שמרו עליו!

ואל תשכחו להנות מהדרך ולוודא שפעילות המסחר בוול סטריט היא לטובת החיים ולא על חשבונם.

זיו סגל

-----

הערה: אין הנאמר בבלוג זה מהווה תחליף ליעוץ השקעות המתחשב בצרכים ובנתונים של כל אדם. זיו סגל עשוי להחזיק בניירות הערך המוזכרים בבלוג זה עבור עצמו ו/או עבור לקוחותיו.