יום רביעי ב-4:00 לפנות בוקר: נאום טראמפ בפני הקונגרס
יום רביעי ב-4:00 לפנות בוקר: נאום טראמפ בפני הקונגרס
שבוע מרתק ורב אירועים יוצא לדרכו בבורסה האמריקאית. במרכז הימים הקרובים יעמוד נאומו של דונלד טראמפ בפני הקונגרס האמריקאי (בלילה שבין שלישי לרביעי, שעון ישראל), ממנו ינסו המשקיעים להסיק על אופן התקדמותן של תכניותיו הכלכליות של הנשיא הנבחר.

במהלך השבוע צפויים להתפרסם נתונים נוספים עבור הכלכלה הגדולה בעולם, אחד מהם שפורסם לפני מספר דקות הוא נתון הזמנות המוצרים בני הקיימא, שהצביע על עליה של כ-1.8% בהשוואה לחודש שעבר (מעט מעל הצפי).

נתון מעניין נוסף יהיה עדכון התוצר לרבעון הרביעי של שנת 2016 שיפורסם ביום שלישי לפני פתיחת המסחר וכמו-כן המאזן המסחרי. את השבוע תחתום הנגידה ג'נט ילן עם נאום אותו תישא בשעה 20:00 (שעון ישראל) בשיקגו, שעה בה הנזילות בשווקים אינה גבוהה ועל כן ייתכנו תנודות חדות במדדים הראשיים.

שימו לב כי השבוע, שלא כמו בשאר החודשים, לא יפורסם דו"ח התעסוקה ביום שישי הראשון של החודש. פרסום זה נדחה לשבוע הבא, כאשר הצפי בו הוא לתוספת כ-175 אלף משרות שנוצרו במהלך חודש פברואר.

אירוע מרכזי נוסף עבור הסוחרים השבוע יהיה הנפקתה המתוקשרת של חברת סנאפצ'ט. הרשת החברתית צפויה להתחיל ולהיסחר ביום חמישי, ככל הנראה כ-45 קות עד שעה וחצי לאחר פתיחת המסחר.

מניות במוקדמניית הפארמה "לה הויה" (LJPC) מזנקת היום ב-38% לפני פתיחת המסחר על רקע תוצאות חיוביות בניסוי וצפויה לרכז את מחזור המסחר הגבוה ביותר שלה בשנה האחרונה.

מניה נוספת מתחום הרפואה שעולה בחדות לפני הפתיחה היא פייריס (PIRS), שהודיעה על חתימת עסקה לשיווקה של תרופה כנגד אנמיה אותה היא מפתחת (בתלות בתוצאות המחקר הקרוב אותו היא מתכננת). המניה עולה בכ-20% לפני פתיחת המסחר.

מניית KEM עושה את הכיוון ההפוך ויורדת בכ-9% לפני הפתיחה בעקבות רכישתה את חברת Tokin, זאת אחרי ראלי אלים במיוחד של 750% תוך שנה בלבד.

מניות נוספות מתוך הסורקים:

עולות:
מניית ATRS ב-11.75%
מניית GOGO ב-9.12%
מניית VALE ב-8.54%

יורדות:
מניית BCRX ב-21.93%
מניית DRYS ב-8.51%
מניית NVFY ב-8.87%

למסחר ב-0.3 סנט למניה - לחצו כאן >>אירועים כלכליים מרכזיים להיום15:30 - ארה"ב: הזמנות מוצרים בני קיימא (ינואר)
17:00 - ארה"ב: חוזים לרכישת בתים (ינואר)