ההנפקה הגדולה של השנה מגיעה לוול סטריט. היום יחלו להיסחר מניותיה של חברת ZTO Express שגייסה הלילה 1.4 מיליארד דולר, במחיר מרשים של 19.5 דולר למניה (גבוה יותר מה-18.5 אותו סימנה כיעד העליון).

ההנפקה הנוכחית מציבה את ZTO כגדולה ביותר מאז עליבבא, וסוחרים ותיקים שמכירים את החגיגה התקשורתית ינסו להפיק את המיטב מהתנודות החדות במהלך היום. לקראת יום המסחר המרתק, החלטנו להביט לאחור אל כמה מההנפקות הסיניות המתוקשרות של 2014, שנה בה התברכה וול סטריט בכמות נכבדה של מנפיקות סיניות, ולנסות ללמוד משהו על העתיד.

עולים… ואז יורדיםהמאפיין הבולט בהנפקות המתוקשרות של וול סטריט הוא האווירה החיובית שמנסים לייצר כלי התקשורת סביב החברה המונפקת. החתמים בהנפקה והגופים המקורבים לחברה, דואגים לשלוח "נציגים מטעמם" - אנליסטים שתפקידים להסביר מדוע יש סיבה טובה לקנות את המניה במחיר הגבוה עשרות אחוזים מזה שקיבלו המוסדיים בהנפקה.

כתוצאה מהגל התקשורתי ישנה אווירה חיובית בדקות הראשונות של המסחר, במהלכן נוטה המניה לעלות. רק לאחר מכן, לאחר שהגל הראשון של הקונים מסתיים, מגיע רגע המכירות. בגרפים הבאים תמצאו את המנפיקות הסיניות JD, TEDU, BABA ו-JMEI. ניתן לראות בבירור את העליות הראשונות ברגע ההנפקה, ולאחר מכן יום או שניים אדומים מיד לאחר ההנפקה.


מניית עליבבא (BABA) -
ההנפקה המתוקשרת של השנים האחרונות, נתנה את אות לתיקון של 10% במדד ה-S&P:מניית JD -
חברת השיווק האלקטרוני עם מכירות של כ-30 מיליארד דולר. עלתה 2 דולר לפני ששבה לרדת:מניית TEDU
של חברת ה-IT טארנה - פתחה בעליות ולאחריהן צנחה ב-50%:מניית JMEI -
חברת הקוסמטיקה היתה יוצאת דופן והפגינה חולשה יחסית, ולמעשה נסחרה בקורלציה עם מניה מאותו הסקטור - אסתי לאודר (EL):ZTO... לאן?מבחינת החגיגה התקשורתית סביב ZTO, ניתן לדרג אותה כמניה עם סיקור אוהד וסיכוי טוב מאוד לעליות בדקות הראשונות של המסחר. עם זאת, חשוב לציין כי למצבו של שוק המניות יש חשיבות בקביעת מידת האופוריה ולעיתים עשוי לייצר גם פסימיות.

נכון לרגע זה המסחר בחוזים על ה-SPY מתנהל בירידות קלות של כ-0.2% והתקופה הכללית היא תקופת המתנה (לבחירות, ולהעלאת הריבית), אלמנטים שיש לקחת בחשבון בטרם קבלת החלטה, ולזכור למי ניתנה הנבואה.

בברכה,
צות ג'נרל טרייד