כמה פעמים אמרו לכם שההבדל בין משקיע לסוחר הוא בטווח ההשקעה שלהם? כנראה אינספור. מה ששכחו לציין בפניכם, זה שטווח ההשקעה הוא ברוב המקרים רק סימפטום של הבדלים מנטאליים. הבדלי המנטאליות בין סוחרים למשקיעים באים לידי ביטוי בהעדפות המסחר שלהם; משקיע לטווח ארוך חש בנוח לרכב על מגמה קיימת, ובטחונו מתערער כשהתנודתיות חוזרת. לעומתו, הסוחר מקבל את התנודתיות בשמחה וגם רותם אותה לצרכיו.

אם גם אתם מעוניינים לנצל את התנודתיות בשווקים, ישנו עבורכם במערכת ה-GTrade אינדיקטור יעיל במיוחד. בסקירה הבאה תלמדו על אחד מכלי המסחר המעניינים ביותר לחיזוי כיוון השוק והתמודדות עם התנודות בשווקים.

לרתום את הרצועות

רצועות הבולינגר הומצאו ע"י ג'ון בולינגר בתחילת שנות ה-80 ומופיעות על הגרף בצורת שני ממוצעים נעים, שממוקמים משני צידי המניה. ככל שהתנודות במניה הן קיצוניות יותר, כך הרצועות מתרחבות, וכאשר הן קטנות הרצועות מתכווצות, כך הן מתאימות עצמן לרמת התנודתיות של המניה ומאפשרות לנו לזהות מתי התנודה היא חריגה.

כאשר התנודה במחיר המניה הופכת לחריגה, המניה מתקרבת לאזור הרצועות, וכך גדלים הסיכויים שאותה תנועה תגיעה לסיומה. עפ"י ג'ון בולינגר, כאשר אתם עובדים עם רצועות הבולינגר עליכם לייצר רצועות בהן המחיר נמצא בתוך מסגרת הרצועות כ-88% מהזמן, כך תמזערו את הטעויות ותדעו מתי צפוי המחיר “לתקן” את התנודה החדה ולחזור בחזרה לתוך הרצועות.

הדוגמא הבאה ממחישה זאת היטב, גרף יומי של ה-SPY (תעודה העוקבת אחר מדד ה-S&P בארה”ב):


בגרף ניתן לראות כי במעט הפעמים בהן המחיר יצא מהרצועות, הוא מיהר לחזור פנימה. פירוש הדבר הוא שמי שמכר את ה-SPY בפריצה למעלה או מכר אותה כאשר שברה למטה, צפוי היה להרוויח.

זכרו את סטיית התקן

אם אתם מעוניינים להשתמש ברצועות הבולינגר במערכת ה-GTrade, כל שעליכם לעשות הוא ללחוץ על הגרף עם הלחצן הימני של העכבר ולבחור באפשרות “Indicators”, תתקבל את תמונה הבאה:
 

בחרו מהתפריט את ה-Bollinger Bands והוסיפו אותו. עכשיו באפשרותכם להחליט לאיזו רמת של תנודתיות ברצונכם להתאים את הרצועות. בתור כלל אצבע, זכרו כי ככל שאתם נעזרים ברצועות אלה לעיתים קרובות יותר, ומבצעים עסקאות רבות יותר, כך תרצו סטיית תקן נמוכה יותר שתייצר עבורכם רצועות צרות יותר.

מתעניין בכלי מסחר נוספים? השאר את פרטיך בטופס שמשמאל >>